Dev Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

Dev Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Dev Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oldukça köklü ve büyük bir yatırım şirketi olan Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd Bitcoin yatırımcılarını uyaran birkaç sözde bulundu. Daha öncesinde yaptığı tahminlerle adından oldukça söz ettiren Minerd BTC’nin derin bir düşüş trendi içerisine girebileceğini düşünüyor:


400.000 dolarlık tahmini yaptığımda, 10 ila 20 yıllık bir süre boyunca ona bakıyordum. Bu süreçte tabii ki̇ piyasa yükseldi̇. İlk önce 10.000 dolardan Bitcoin almaya bakmaya başladım. Bugün artık nerede olduğumuzu bilmiyorum. Çok hızlı bir şekilde 50.000 dolar civarında oldu… Ama açıkça Gamestop’un (gme) içine gi̇rdi̇ği̇ spekülatif balonun ve diğer birkaç hisse senedinin içine kapılmış durumda. Riskten kaçma anı yakaladığımızda, Bi̇tcoi̇n’i̇n 20.000 ila 30.000 dolar arasında bir yere geri̇ çekildiğini görebiliriz… Parabolik pazarlar sürdürülebilir değil ve Bi̇tcoi̇n’i̇n uzun vadeli̇ trendinde kendisinin biraz önüne geçmesinin nedenlerinden biri de bu…

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Dikkatli Olmalı

Bitcoin’in son zamanlarda yavaş olsa da istikrarlı bir şekilde yükseldiğini belirten Scott Minerd ilerleyen dönemde büyük bir düşüş görülebileceğini belirtti. Ancak bu durumun uzun vadeli yatırımcılar için bir alım fırsatı doğuracağının da altı çiziliyor. Bu seviyelere düşülmesi durumunda tekrardan büyük bir ralli görülmesi oldukça mümkün.

Türkiye’de Bitcoin’e Olan İlginin Sebebi Ekonomideki Durum Olarak Gösteriliyor


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir