Detaylı Bitcoin Teknik Analizi (26 Mart)

Detaylı Bitcoin Teknik Analizi (26 Mart)

ABONE OL
26 Mart 2021 18:10
Detaylı Bitcoin Teknik Analizi (26 Mart)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin liderliğinde bir süredir düzeltme hareketinin etkisinde, Kripto Para piyasaları. Peki boğa sezonu bitti mi? Akıllardaki en büyük soru şu aralar bu olsa gerek. Olumlu ve olumsuz tüm ihtimalleri detaylı bir şekilde grafiklerden takip edeceğiz.


Öncelikle 28700‘leri dip, 61800′ü tepe olarak kabul ettiğimiz kısa vadeli çizdiğimiz Fibonacci seviyelerine bakalım; En önemli trend desteği olan Golden Pocket seviyesinden nokta atışı döndüğümüzü görüyoruz. Günlük MA50‘nin o seviyelerden geçmesi ve Bollinger Band’ın alt bandının da o seviyede kesişmesi desteğin kuvvetini şüphesiz arttırdı.  50.234-49.177 aralığının altında gün kapatmadığımız sürece kısa vadede piyasa hala boğa modunda kalacaktır.

İkinci olarak, dün bahsetmiş olduğumuz alçalan takozun içerisindeyiz hala. Alçalan takozlar genelde yukarı yönlü kırılması beklenir. Aşağı kırılması ekstra olumsuz bir işarettir. Bu grafiği de mutlaka takip etmek gerekiyor. Kırılımın hacimli olması tezimizi kuvvetlendirecektir. Alçalan takozların aşağı yönlü de kırılabileceğini ve şuan “kısa vadede” düşen trendde olduğumuzu unutmadan hamle yapalım.Son olarak geçirdiğimiz üç büyük düzeltmenin özetini çıkaran grafiği paylaşmak istiyorum sizlerle. Pumplar sırasıyla: %85-%99-%43. Dumplar ise: %31-%26-%18. Önceki düzeltme hareketlerine nazaran küçük bir düzeltme gibi görünse de son yaşadığımız düzeltme, büyük bir yükselişin düzeltmesi olmadığını hatırlamak lazım bu düzeltme hareketinin. Küçük yükseliş ve ardından seri bi şekilde gelen küçük düzeltme bize momentumun biraz zayıfladığını gösteriyor. Bu iki türlü yorumlanabilir, ya bir sonraki güçlü momentum için güç topluyoruz; ya da momentum yavaş yavaş ayıların lehine doğru kayıyor.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.