Denizli’de Girişimci Kadınlar Kooperatif Kurdular

Denizli’de Girişimci Kadınlar Kooperatif Kurdular

Elma ile ünlü, Denizli’nin ilçesi Çivril’de girişimci kadınlar kooperatif kurmayı başardı. Bu aşamada belediyenin desteğini de alan kadınlar, satışı yapmaya başlayabilecek.

ABONE OL
12 Mart 2021 16:42
Denizli’de Girişimci Kadınlar Kooperatif Kurdular
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin elmasıyla ünlü Denizli Çivril ilçesi, Yeşil Çivril Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif desteği ile elmayı işlenmiş ürün haline getirecek. Kooperatif, özellikle zirai mücadele sırasında kullanılan, sirke sineğine karşı etki eden elma sirkesinden, günde 2.5 ton üretim yapacak.


Çivril’de 10 girişimci kadın tarafından kurulan kooperatife, Türkiye’nin her yerinden destek geliyor. Çivril, Işıklı Mahallesinde, kırsal kalkınmaya destek olmak amacı ile kurulan kooperatif, ilçede faaliyete geçmiş ilk kadın kooperatifi olarak dikkat çekiyor.

Açılan kooperatife Belediye’den de gereken destek sağlanıyor. Satışı başlayacak olan ürünlerin tüm gerekli olan konularına yardımcı olan Belediye, girişimci kadınların her zaman yanında olacaklarını belirttiler.

Kooperatifin işletim tesisine ziyaret düzenleyen Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Belediye olarak kadın üreticilerin her zaman yanına olacağız” açıklamasını yaptı. Kooperatif, üretilecek sirke ürününün ardından, meyve ve sebze kurutma ünitesi kurmayı da planlıyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.