DBS Bank, Dijital Varlıklarla Toparlanıyor

DBS Bank, Dijital Varlıklarla Toparlanıyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
DBS Bank, Dijital Varlıklarla Toparlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Piyasa büyüklüğüne göre Singapur’un en büyük bankası olan DBS Bank, yayınladığı performans raporunda bankanın gelir artışında dijital dönüşümün kilit önemde olduğu vurgulandı.


DBS Bank, geçen yıl dijital varlık ticareti için profesyonel yatırımcılara ve varlık yöneticilerine hizmet vermeye başlamıştı. Sadece BTC-ETH-XRP-BCH kriptoparaları için hizmet veren DBS Bank, günlük $23-30 milyon arasında hacmin gerçekleştiğini belirtti. Bu hizmetin tüm müşterilere açık olmaması nedeniyle $23-30 milyon civarındaki hacmin, potansiyelin altında bir seviyeyi temsil ettiği söylenebilir. Banka, en popüler paritelerin ise BTC-USD ve ETH-USD olduğunu açıkladı. 

bitcoin2

DBS Bank, dijital varlık ticaretine ek olarak JPMorgan ve Temasek işbirliğiyle Patrior adında yeni bir oluşumun da duyurusunu gerçekleştirdi. Patrior ile M1 olarak adlandırılan nakit ve nakit ile eşdeğer varlıkların dijitalleştirilmesi ve sınır ötesi transferlerinin saniyeler içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor. DBS, Patrior’un CBDC’lerle olan farkı için ise CBDC’lerin M0 para arzını dijitalleştirmeyi hedeflediğini ancak Patrior’un M1 para arzı için çalıştığını açıkladı. (M0 para arzı en dar para arzı tanımıdır ve bankaların kasasında bulunan nakit para hariç tüm kağıt ve madeni paraların toplamını ifade eder.) Banka, platformun bu yılın 3. çeyreğinde hayata geçmesinin beklendiğini bildirdi.  

Son olarak, bankanın 1. çeyrek karının geçen yılın aynı dönemine oranla %72 artışla 1.17 milyar SGD’den(Singapur Doları) 2.01 milyar SGD’ye ulaştığı açıklandı. Bankanın 2021’in 2. çeyreğindeki %72’lik büyümesinde pandeminin geçen yıl yarattığı şok etkisinin hafiflemesinin hem de bankanın dijital varlık ticaretinin etkili olduğu söylenebilir.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir