DOLAR

%
EURO

%
ALTIN(gr)

460,35

1,36%%
BİST 100

1.408,14

0.03%
Damga vergisi kesintilerine son verilecek

Damga vergisi kesintilerine son verilecek

ABONE OL
6 Nisan 2021 07:50
Damga vergisi kesintilerine son verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir süredir kesilen damga vergisi konusunda çeşitli tartışmalar gündeme geliyordu. Bu süreçte İşsizlik Sigortası Fonu üzerinden kesintinin gerçekleştirilmesinin ardından bu durum isyanın ortaya çıkmasına neden olmuştu. Yapılan değerlendirmeler sonrasında nihayet olumlu bir adım atıldı ve sonunda damga vergisi kesintisinin bu ödeneklerde son bulmasına karar verildi.


Fon üzerinden işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, yarım çalışma ödeneği, nakdi destek ödemelerinin yapıldığı belirtildi. Yapılan ödemelerin detaylarına bakıldığı zaman binde7.59 oranında damga vergisi kesintisinin gerçekleştirildiği öğrenildi.

Damga Vergisinin Kesildiği Ödemeler Var!

Ücretsiz olarak izne çıkarılan işçiler için nakdi destek ücreti aylık brüt olarak 1431 lira açıklandı. Ancak bu süreçte 11 liralık damga vergisinin kesildiği belirlendi. Kesinti sonrasında işçiye ödenen miktar ise 1420 lira olarak açıklandı.

Nakdi ücret desteğinin brüt tutarı ise 1177 lira olarak açıklanmıştı. Ancak 9 liralık bir damga vergisi kesintisinin ardından kişilere ödenen ücret 1168 lira olarak açıklandı. Ücretlerden yapılan damga vergisi kesintisi aslında küçük rakamlar gibi görünmesine karşılık biriktiği zaman ciddi rakamlara ulaşmaya devam ediyor.Henüz damga vergisinin alınmaya devam ettiği ödemelerde bulunuyor. İşsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği üzerinden damga vergisi kesintilerinin yapılmaya devam ettiği öğrenildi. Bu süreçte iki ödenek üzerinden kesintilerin sonlandırılıp sonlandırılmayacağı da merak konusu halinde geldi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.