DOLAR

8,1524

0%
EURO

9,7264

0.06%
ALTIN(gr)

455,81

0,40%%
BİST 100

1.377,39

0.11%
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan TL yatırımı yapmalarını istedi
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan TL yatırımı yapmalarını istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan TL yatırımı yapmalarını istedi

ABONE OL
24 Mart 2021 22:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan TL yatırımı yapmalarını istedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile birlikte Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle çeşitli eleştirilere neden olan bu kongrenin konu başlıkları arasında ekonomik ilerleyişte bulunuyordu. Döviz kurunun ani yükselişi ve altın fiyatlarının yeniden fırlamış olması sürecin en can alıcı noktalarından birisi oldu.


Cumhurbaşkanı Altın ve Döviz Konusunda Uyardı

Ekonomik dengelerin alt üst olmasının ardından ekonomide nasıl yaptırımların uygulanacağı da merak konusu oldu. Vatandaşın ellerinde bulunan döviz ve altınların bozdurulup bunun yerine Türk lirasına yatırım yapılmasının ekonomik düzenin yeniden geliştirilmesi için oldukça önemli olduğunun altı çizildi. Vatandaşlara altın ve dövizin bozdurulması konusunda çağrı yapan Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan bu süreçte Türkiye ekonomisinde meydana gelen dalgalanmaların sanıldığı gibi gerçeği yansıtmadığını da özellikle belirtti.

Son birkaç günlük süreçte piyasalarda ciddi dalgalanmaların söz konusu olduğu ifade ediliyor. Ancak bu dalgalanmaların Türkiye ekonomisinin temelini sarsmasının pek mümkün olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonominin geleceğini de yansıtmadığını özellikle belirttiPek çok vatandaşın kendilerini güvende hissetmek için ellerinde döviz ve altın bulundurmasının ekonomik bir kaygı taşımaması gerektiğine vurgu yaparken, bozdurarak çeşitli TL ile hareket eden finans araçlarına yatırmaları halinde durumun çok daha etkili bir şekilde ilerleyebileceğini ifade ettiği görüldü. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan döviz ve altın çağrısına vatandaşın nasıl yanıt vereceği merak konusu oldu.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.