Cumhurbaşkanı Erdoğan Döviz Rezervi Hakkında Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Döviz Rezervi Hakkında Açıklama Yaptı

ABONE OL
11 Mart 2021 23:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan Döviz Rezervi Hakkında Açıklama Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında halka seslendi. Türkiye’de başta yenilenebilir enerji gelmek üzere, dünyadaki pek çok atılımda ilk sırada gelen ülkelerden olduğunu belirten Erdoğan, güneş, su, rüzgar, jeotermal gibi tüm enerji kaynaklarının imkanlarından faydalandıklarını söyledi.


Türkiye’deki, büyük enerji yatırımlarından birisi olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin gelişmiş ülkelerinin tamamında faydalanılan, nükleer güç santrallerinin ülkemize gelişi nedense her zaman engellenmiştir. Biz de Türkiye’ye nükleer güç santrali kazandırma adına yola çıktığımızda, bir kısmı teknik, bir kısmı başka sebeplerden oluşan, birçok sıkıntı ile karşılaştık.”

Son olarak, Türkiye gündeminde yer alan döviz rezervleri konusu için de açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, “Yatıyorlar, kalkıyorlar, ‘damat da damat.’ Damat kadar başınıza taş düşün. Berat Bey’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldığı dönemde, attığı adımları acaba hangi CHP zihniyetinin geçmişinde görmemiz mümkün? Var mı böyle bir durum? Yok. Tutturmuşlar ‘şu kadar para nerede?’ O kadar para, tümü, bu milletin Hazinesinde ve Merkez Bankasında. Kaybolan bir şey yok. Her şey ortada. Eğer bir kayıp varsa bu sizdedir. Sizin o kayıp yıllar diye düşündüğünüz zamanlar var ya, orada” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.