Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 Yıl Dönümü Paylaşımı Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 Yıl Dönümü Paylaşımı Yaptı

Türkiye’de ilk korona virüs vakası görülmesinin ardından 1 yıl geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen 1 yıl içinde sağlık alanında nelerin yapıldığına dair, paylaşımda bulundu.

ABONE OL
11 Mart 2021 23:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 Yıl Dönümü Paylaşımı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 ile mücadelenin 1. Yılında sosyal medya hesabı mesajı üzerinden bir mesaj paylaştı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık ordumuzun fedakarlığıyla, sürekli yenilerini hizmete aldığımız, kapasitelerini arttırdığımız hastanelerimizle ve güçlü altyapımızla sağlık alanında destan yazdık” dedi.

Erdoğan’ın, “Koronaviürs salgını sürecinde neler yaptık?” başlıklı paylaşımı şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter açıklamasıSüreç nasıl başladı?

Mart 2020 tarihinde, Türkiye’de ilk korona virüs vakasının görülmesinin ardından, hızlı bir şekilde tedbirler alınmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın canlı yayında açıkladığı verilerle beraber ilk vatandaşın hayatını kaybetmesi tüm ülkeyi yasa boğmuştu.

Yaşanan vefatın ardından ülke genelini kapsayan, seyahat yasağı, okulların kapanması ve benzeri şekilde birçok tedbir devreye alındı. Hastalığın yayılma hızını düşürmek için halkın, Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği önlemleri uygulamasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Kısıtlamayla geçen ayların ardından, yaz dönemi de gelince ülke genelindeki kısıtlamalar kademeli olarak gevşetildi. Bu süreç boyunca, Bakan Koca tarafından hastalığın tüm detayları, hastanelerin doluluk oranları, yoğun bakım oranları, düzenli bir şekilde vatandaş ile paylaşıldı. Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber, hastalık sayısının artmasından dolayı, tekrar tedbirlerin alınması gündeme geldi.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı’nın kademeli normalleşme açıklamasına kadar devam eden tedbirler, şu anda şehir puanlarına bağlı olarak gevşetiliyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.