Citigroup kripto para borsasına giriyor

Citigroup kripto para borsasına giriyor

Citigroup tarafından yapılan resmi açıklamada, kripto para borsasına giriş için karar alındığı belirtildi.

ABONE OL
7 Mayıs 2021 18:30
Citigroup kripto para borsasına giriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Citigroup tarafından yapılan resmi açıklamada, kripto para borsasına giriş için karar alındığı belirtildi.


Forbes Global 2000 sıralamasında dünyanın en büyük şirketti unvanına sahip olan Citigroup, kripto paralar için önemli bir hazırlık içerisinde. Yapılan açıklamada, müşterilerden bu yönde yoğun bir şekilde talep geldiği belirtilirken, yapılan değerlendirmeler sonucunda piyasaya giriş kararının alındığı açıklandı. Dünyanın en büyük kur işlemcisi olarak bilinen Citigroup’un yeni bir yatırım ile birlikte yer alacağı kripto para dünyası önemli bir markayı daha kazanmayı başardı.

Özel bir sistem kurulacak

Şu andaki banka hesap ve sistemlerinden tamamen ayrı bir şekilde geliştirileceği belirtilen kripto para borsasında şu an için nasıl bir yol haritasının izleneceği belirleniyor. Bankanın Küresel Kur Müdürü Itay Tuchman tarafından yapılan açıklamalarda, banka sistemlerinden tamamen ayrı bir sistem üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Bitcoin’in ilk dönemlerinden itibaren şirket olarak sıcak bir yaklaşımın sergilendiği Citigroup’ta aradan geçen 3 yıllık sürenin ardından sektöre giriş kararının alınması önemli bir değişimin de işaretlerini taşıyor. Ancak müşterilerden gelen yoğun talebe karşın Citigroup, sektöre giriş konusunda temkinli davranmak istiyor. “Güvenli ve sağlam olmayan hiçbir şey yapmamalıyız.” diyerek bu konuda bankanın tereddütlerini dile getiren Kur Müdürü, gelişmelerin yavaş olacağının da ilk sinyallerini verdi.

Geliştirilecek yeni borsa ile birlikte özelikle Citigroup üzerinden gerçekleştirilecek para transferlerinde çeşitli fırsatlar ve kampanyaların sunulması bekleniyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.