Çin Hükümeti Şirketlere Uyarı Yağdırdı

Çin Hükümeti Şirketlere Uyarı Yağdırdı

Çin Hükümeti Şirketlere Uyarı Yağdırdı

ABONE OL
13 Nisan 2021 13:37
Çin Hükümeti Şirketlere Uyarı Yağdırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çin hükümeti, rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle teknoloji sektöründeki 34 firmaya bildiri yoluyla uyarıda bulundu.


Piyasayı birbirine katan rekor Alibaba cezasının ardından Çin, şimdi de rekabete aykırı davranış gerekçesi ile 34 farklı teknoloji şirketine gelecek aya kadar düzeltin uyarısında bulundu.

Çin hükümeti tarafından yapılan bildiride, 34 şirketin iç denetlemesini arttırması ve gözden geçirmesi, ayrıca gerekli düzenlemeleri yapıp meşru faaliyetlerde bulunması gerektiği belirtildi.

Yayınlanan bildiriden sonra bir sonraki hamlenin Tencent ve Meituan hisselerine olacağını düşünen yatırımcıların hareketlenmesi ile iki hissede de hızlı ve sert düşüşler yaşandı.ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir