Çiftçilere mazot gübre desteği ne zaman verilecek?

Çiftçilere mazot gübre desteği ne zaman verilecek?

ABONE OL
8 Mart 2021 12:40
Çiftçilere mazot gübre desteği ne zaman verilecek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet tarafından çiftçilere verilen destekler her geçen gün artmaya devam ediyor. Ödenen bu desteklerden birisi de mazot gübre desteği olarak ifade ediliyor. Pek çok çiftçi tarımsal destekler adı altında verilen bu desteklerin ne zaman hesaplarına yatırılacağını merak ediyorlar. Bunun üzerine konu hakkında merak edilen soruları Tarım ve ORman Bakanı Bekir Pekdemirli yapmış olduğu yazılı açıklamanın ardından açıkladı.


Tarım sal destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına ne zaman yatırılacağı yapılan detaylı açıklama sonucunda belli oldu. 2021 yılına ait olan mazot gübre desteği ne zaman yatırılacak?

Mazot Gübre Desteği Ödemeleri Belli Oldu!

2 10

Tarımsal destek ödemelerinin içerisinde yer alan mazot gübre desteği için yapılacak yıllık ödeme miktarının 377 milyon lira olduğu ortaya çıktı. Ödemeler için beklenen adım atıldı. Cuma günü ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığı belirtildi. ÖDemeler kademeli bir şekilde kimlik numarasının son numarasına göre yapılıyor.Kimlik numarasının son hanesi 8, 6, 4 olanlar için ödemeler 5 Mart tarihinde ödemeleri yapıldı. Kimlik numarasının son hanesi 0, 2 olanlar için ise ödemeler 12 Mart tarihinde yapılacak. Binlerce çiftçi tarafından yapılacak tarımsal destek ödemelerinin büyük bir heyecanla beklendiği belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.