Çiçek Sepeti Yabancı Yatırımlarından Vazgeçti

Çiçek Sepeti Yabancı Yatırımlarından Vazgeçti

Türkiye'de kurulmuş ilk e-ticaret şirketlerinden biri olan Çiçek Sepeti, 2011 senesinde Amazon'a satılan hisse senetlerini geri aldı.

ABONE OL
28 Nisan 2021 19:16
Çiçek Sepeti Yabancı Yatırımlarından Vazgeçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de kurulmuş ilk e-ticaret şirketlerinden biri olan Çiçek Sepeti, 2011 senesinde Amazon’a satılan hisse senetlerini geri aldı.


2006 senesinde kurulan, Türkiye’nin en eski e-ticaret markalarından biri olan Çiçek Sepeti, bir devrime daha imza attı. Çoğu şirket gibi kurulduktan sonra alınan yabancı yatırımlarının ardından, şirketi yabancı yatırımcılara devredenlerin aksine Çiçek Sepeti; 2011 yılında e-ticaret devi Amazon ve Hummingbird’e satılan hisse senetlerini geri aldı.

Günümüzden tam 15 sene önce kurulan Çiçek Sepeti, günümüzde yüzlerce çalışana ve 20.000’in üstünde tedarikçi ağına sahip olması ile biliniyor. Şirket verdiği bu sansasyonel karar ile tamamen Türk şirketi olmayı başardı. Verilen bu kararla ilgili Çiçek Sepeti CEO’su Emre Aydın açıklamalarda bulundu.

Emre Aydın’ın açıklamaları şu şekilde;“İlk gününde, çiçekleri kendi araçlarımızla müşterilerimize ulaştırmaya çalışan bir e-ticaret sitesi iken, önce binlerce çiçekçi ve pastane ile birlikte milyonlarca çiçek ve Bonnyfood’u müşterilerimize ulaştırdığımız bir tedarik ağına, ardından yurt dışında operasyonları olan “Lolaflora” markasına sahip olduk. Son olarak da marketplace modelinde satışlara aracılık etmeye başlayarak iş ortaklarımızla birlikte milyonlarca ürün satışı yapıp pazar lideri olma yolunda ilerlediğimiz yeni bir başarı hikayesinin ilk adımlarını attık. Şimdi ise e-ticaret girişimlerinin hisselerinin tamamını yabancı yatırımcılara satıp çıkış yaptığı bir ekosistemde aldığımız bu kararın çok değerli olduğunu ve bir Türk markasının Türkiye’de ve dünyada ne kadar büyüyebileceğini ülkemizdeki diğer girişimlere gösterdiğimizi düşünüyorum”

Çiçek Sepeti iş ortakları ve çalışanları verilen bu kararın ardından, çoğunluğu yabancı yatırımcılara ait Trendyol ve N11’e karşı global ve yerli bir rakibin doğduğunu söylüyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir