Charlie Munger ve Buffet: Kripto Paralar Hakkında Tüm Gelişmeler İğrenç

Charlie Munger ve Buffet: Kripto Paralar Hakkında Tüm Gelişmeler İğrenç

Berkshire Hathaway hissedarlar toplantısında şuan canlı olarak konuşan Warren Buffett ve Charlie Munger kripto para dünyasına hitap ediyor.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Charlie Munger ve Buffet: Kripto Paralar Hakkında Tüm Gelişmeler İğrenç
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Berkshire Hathaway hissedarlar toplantısında şuan canlı olarak konuşan Warren Buffett ve Charlie Munger kripto para dünyasına hitap ediyor.


Warren Buffett’e Bitcoin Sorusu

Canlı yayınlanan programda sunucu Buffet’a “kripto para piyasaları 2 Trilyon $’a ulaştı hala kripto paraları “değersiz ve yapay altınlar” olarak görüyor musunuz sorusunu yöneltti.

Buffet: Bitcoin ile ilgili bir soru alacağımı tahmin etmiyordum. Politikacıların her zaman bu tarz istemedikleri sorulardan kaçtıklarını gördüm bu iğrenç birşey olsa da bunu yapıyorlar. Ama bu soruyu atlamam gerekiyor çünkü bunu izleyen yüzbinlerce kişi Bitcoin’e sahip bu insanları mutsuz edip kızdırmak istemiyorum.

Bitcoin Medeniyetin Çıkarlarına Aykırı

Charlie Munger: Tabii ki, Bitcoin’in başarı beni rahatsız ediyor. Adam kaçıran insanlardan ve gaspçılar kadar yararlı olan bu para birimini hoş karşılamıyorum. Havadan yeni bir finansal ürün icat eden birine fazladan milyar dolarlar kazandırmaktan hoşlanmıyorum. Alçak gönüllükle söylemeliyim ki tüm bu lanet olası gelişmeler çok iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırıdır. Ve eleştiriyi başkalarına (Buffet’a) bırakacağım.Buffet bu cevaba “bunda iyiyim” yanıtını verdi.

Canlı yayın Türkiye saati ile yaklaşık 00:32’de sona erdi.

Warren Buffett ve Geleneksel Financıların Bakışı Değişmiyor

Daha önce de Bitcoin için fare zehiri tabirini kullanan Warren Buffett kripto varlıklara son derece karşı olmasıyla biliniyor. Geleneksel finans yatırımcılarının başında gelen Buffet bu açıklamayı yaptıktan bir süre sonra Bitcoin ciddi anlamda yükseldi ve 3 kattan daha fazla fiyatlamaya ulaştı.

Bitcoin’in %50 düşüş yaşadığı 2018 Mayısında yaptığı açıklama sonrasında Bitcoin ciddi bir toparlanma yaşadı ve bugün 56 Bin $’ın üzerinde işlem görüyor.

Live

Berkshire Hathaway Hakkında

Berkshire Hathaway Inc. dünyanın en büyük 2. holding şirketi olarak biliniyor. Şirketin en büyük hissedarı ise Bitcoin’e karşı yaptığı acımasız yorumlarla tanına Warren Buffet ayrıca yönetim kurulunda Bill Gates’de bulunuyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.