Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Adcabi Türk İş Adamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı
  • ekoayrıntı
  • Ekonomi
  • Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Adcabi Türk İş Adamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı

Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Adcabi Türk İş Adamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı

"Cezayir'de üretim yaparsanız yaklaşık 100 ülkeye gümrük olmadan mal gönderebilirsiniz. İster Afrika ister Avrupa ister Arap memleketlere Cezayir, Türkiye'nin kapısı olabilir"

ABONE OL
16 Nisan 2021 13:01
Cezayir’in Ankara Büyükelçisi Adcabi Türk İş Adamlarına Yatırım Çağrısı Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Cezayir’de üretim yaparsanız yaklaşık 100 ülkeye gümrük olmadan mal gönderebilirsiniz. İster Afrika ister Avrupa ister Arap memleketlere Cezayir, Türkiye’nin kapısı olabilir”
“Cezayir, Türkiye’nin ikinci ticari ortağı. Aynı zamanda Türkiye Cezayir’de birinci yatırımcı. Ama yeni fırsatlar var” Ülke olarak 1962 yılına kadar bağımsızlık ve özgürlük için çok ağır bedeller ödediklerini ve 1,5 milyon şehit verdiklerini söyleyen Adcabi, Cezayir’in bağımsızlığını kazanmasının ardından yeniden Türkiye ile ikili ilişkilere devam ettiklerini dile getirdi. Adcabi, “Cezayir ve Türkiye ikili ilişkileri şu anda çok iyi durumda. Bunun daha iyi olabilmesi için ziyaretler yapıyoruz. Fırsatlar büyük, irademiz de büyük. İnşallah ilerde daha faydalı ve sağlam bir şekilde birlikte büyük işler yapacağız. Beraber çalışalım, beraber başarılı olalım.” ifadelerini kullandı.


cezayir

Cezayir’in çok stratejik bir noktada olduğuna işaret eden Adcabi, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kuzeyde Avrupa, güneyde Afrika, doğuda Asya var. Her çeşitten kaynaklarımız var. Hem doğal hem insani kaynaklarımız mevcut. Afrika’da 54 ülke var. Bunun yanında 22 Arap ülkesi, bir de Avrupa Birliği ile anlaşmamız var. Burada da 27 ülke var. Cezayir’de üretim yaparsanız yaklaşık 100 ülkeye gümrük olmadan mal gönderebileceksiniz. İster Afrika ister Avrupa ister Arap memleketlere Cezayir, Türkiye’nin kapısı olabilir. Çünkü Cezayir yeni bir başlangıç yaptı, yeni bir sayfa açtı. Siyasi, ekonomik ve uluslararası anlamda da yeni bir sayfa açtık. Çeşitli reformlarımız var. Büyük problemler yaşadıktan sonra Allah’a şükür Cezayir, yeniden büyük, önemli ve daha güçlü bir ülke olacak.”

“İş adamlarını davet ediyoruz”

Türk iş adamlarını Cezayir’de daha fazla görmeyi istediklerini dile getiren Adcabi, “Cezayir Türkiye’nin ikinci ticari ortağı. Aynı zamanda Türkiye, Cezayir’de birinci yatırımcı. Ama yeni fırsatlar var. Ben gelecek için çok optimistim. İş adamlarını davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Büyükelçi Adcabi, Libya’daki gelişmelere değinerek, barışçıl ve siyasi çözümden yana olduklarını belirtti. Adcabi, “Komşu olarak kardeş ülkeye, kardeş halka her çeşit desteği vermeye hazırız. İnşallah ilerde bu çok önemli bölge, gelişmiş ve istikrarlı bir şekilde yaşayacak.” dedi.ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir