Çan2 Termik Santrali’nde talep toplama başlıyor! Çan2 Termik Hisse Fiyatları Ne Kadar?
  • ekoayrıntı
  • Borsa
  • Çan2 Termik Santrali’nde talep toplama başlıyor! Çan2 Termik Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Çan2 Termik Santrali’nde talep toplama başlıyor! Çan2 Termik Hisse Fiyatları Ne Kadar?

Çanakkale'de bulunan yerli kömür yakıtlarıyla çalışan Çan2 Termik halka arzı için SPK onayı verildi. Merakla beklenen hisse için yatırımcıların aklında birçok soru var.

ABONE OL
20 Nisan 2021 19:50
Çan2 Termik Santrali’nde talep toplama başlıyor! Çan2 Termik Hisse Fiyatları Ne Kadar?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale’de bulunan yerli kömür yakıtlarıyla çalışan Çan2 Termik halka arzı için SPK onayı verildi. Merakla beklenen hisse için yatırımcıların aklında birçok soru var.


Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden olan Çan2 Termik, şirket sermayesini 252,41 milyon Türk lirasından 320 milyon Türk lirasına çıkarırken arada oluşan 68 milyon liralık fark halka arz edilecek. Bu haberin bültenlere düşmesi ile birlikte birçok kişinin aklında Çan2 Termik hisse senedi ne kadar ve Çan2 Termik talep toplama ne zaman gibi sorular oluştu.

Çan2 Termik Santrali Hakkında

Eski bilinen ismiyle Çan Kömür ve İnşaat A.Ş. halka arzının gerçekleştirirken ismini değiştirmiş ve Çan2 Termik olmuştu. 340MW kurulu gücü ile 368 bin 718 kişinin günlük ihtiyacını tamamıyla karşılayan şirket kendini söyle tanıtıyor:

“Çan2 Termik A.Ş. 2013 yılından bu yana enerji sektöründe, ODAŞ grubu bünyesinde faaliyet göstermektedir. Çanakkale ili, Çan ilçesi Yayaköy mevkiinde bulunan santral, 340 MWm /330 MWe kurulu güce sahip ve tamamıyla yerli kömüre (linyit) dayalı olup, 01.08.2018 tarihi itibariyle Bakanlık Kabulü yapılmış ve ticari faaliyete geçmiştir. Mevcut sektör koşulları göz önünde bulundurulduğunda santralde en avantajlı elektrik üretim yöntemlerinin kullanılması hedeflenmiştir. Ayrıca, Ülkemizde linyit ile elektrik üreten, en yüksek kalorifik değere sahip santraller arasında yer almaktadır. 2019 Mart sonu itibariyle stabil üretime geçen Çan2 Termik Santrali, mevcut baca gazı arıtma sistemleri sayesinde 06.12.2019 tarihinde aldığı Emisyon Çevre İzni ile ülkemizde pulverize yanma teknolojisi ve yerli linyit kömürü kullanarak üretim yapan ve çevre iznine sahip olan tek termik santral konumundadır. Çan 2 Termik Santrali ortalama 1.404.560.833 kilovatsaat elektrik üretimi ile 386.718 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Çan 2 Termik Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 470.225 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.”çan2 termik

Çan2 Hisse Senedi Fiyatı Ne Kadar?

Çan2 Termik halka arz olurken 68 milyon liralık hisse senetleri halka arz edilecek. Borsa İstanbul’da işlem görecek olan hisse senedi 1TL nominal değerli, 3,90TL sabit fiyatıyla satışa sunulacak.

Çan2 Talep Toplama Tarihleri Ne Zaman?

1 Ağustos 2018’de faaliyete başlayan Çan2 Termik, SPK tarafından aldığı onayla birlikte en kısa zamanda borsaya girecek. Şirket tarafından yapılan açıklamada, talep toplama tarihi olarak 21-22 Nisan günleri işaret edildi.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.