Büyük kentsel dönüşüm projesi başlıyor

Büyük kentsel dönüşüm projesi başlıyor

ABONE OL
25 Nisan 2021 15:12
Büyük kentsel dönüşüm projesi başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin büyük bir kısmında görülen çarpık kentleşme yeni tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olma gerçeğinin ardından ülke genelinde kentsel dönüşüm hareketi başlatılmasına karar verilmişti. Türkiye’de binlerce riskli durumda olan yapı olduğu belirlendi.


Riskli yapıların yoğun olduğu illerin başında İstanbul geliyor. Bunun için son zamanlarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarına ek olarak Üsküdar’da büyük bir kentsel dönüşüm çalışmasının başlatılmasına karar verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalar sonrasında pek çok riskli durumdaki konutu dönüştürmek, icraat yapmak ya da yeni eserler üretmek üzerine önemli çalışmaların yapıldığı belirtildi.

2 Bin Konut Kentsel Dönüşüme Girecek!

12 1

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir süre önce 2 bin konutluk proje için ihale sürecinin tamamlandığını dile getirdi. Sahada devam eden 117 bin adet kentsel dönüşüm projesinin aktif olarak devam ettiği belirlendi.Yeni düzenlemeler sonrasında kentsel dönüşüm projelerinde mahalle kültürünü yaşatacak olan 3-4 katlı konutların yapılması ve böylece yatay mimarinin yaşatılması planlanıyor. Yakın zamanda İstanbul’da büyük bir kentsel dönüşüm sürecinin başlaması ve şimdiye kadar yapılan çalışmaların en büyüğünün olması planlanıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları sadece konutlar için değil aynı zamanda ticari bölgelerde de devam ediyor. Yakın zamanda pek çok vatandaş için kentsel dönüşüm çalışması yapılan konutların teslimatının gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir