Burundan koronavirüs aşısı ne zaman başlayacak? Yerli İntranazal Covid-19 Aşısı
  • ekoayrıntı
  • Covid-19
  • Burundan koronavirüs aşısı ne zaman başlayacak? Yerli İntranazal Covid-19 Aşısı

Burundan koronavirüs aşısı ne zaman başlayacak? Yerli İntranazal Covid-19 Aşısı

ABONE OL
27 Mart 2021 13:18
Burundan koronavirüs aşısı ne zaman başlayacak? Yerli İntranazal Covid-19 Aşısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulu sonrası yaptığı açıklamada yerli aşıdan bahsetti. Burundan koronavirüs aşısı ne zaman başlayacak sorusu işte tam da bu anda ortaya çıkmaya başladı. Yerli İntranazal Covid-19 Aşısı olarakta bilinen burundan Covid-19 aşısı çok konuşuldu. Dünyanın en etkili aşısı olabilecek yerli aşı için Faz-1 aşaması çok yakında başlayacak. Kana karışmayacak olan bu aşılama türünü herkes kendisi de yapabilecek.


Burundan koronavirüs aşısı Faz-1 çalışması başlıyor

Burundan Covid-19 aşısı kimlere yapılacak, öncelik sırası ne olacak, aşı olanlar tekrar uygulayabilecek mi bilmiyoruz ama çalışmaların başladığını söyleyelim. Burundan koronavirüs aşısı sadece aşılananı değil, aşı olmayanları da koruyacak. Hem aşılanını koruyacak olan yerli İntranazal Covid-19 aşısı, hem de taşıyıcı olma riskini tamamen ortadan kaldıracak. Burundan yapıldığı için çok daha hızlı etki edecek olan koronavirüs aşısı Faz-1 aşamasında çalışmalara başlıyor.

Yerli İntranazal Covid-19 aşısı ücreti, aşılanma tarihi ve yapılış şekli Burun spreyi olarak aşılanma yapılacak ve akabinde korunma çok kısa sürede başlayacak. Burundan Covid-19 aşısının 2022 yılında en erken hayatımıza girmesi bekleniyor ama bununla alakalı bir sürpriz olabilir ve daha erkenden aşılama başlayabilir. Burundan koronavirüs aşısı ile alakalı olarak bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’da güzel şeyler konuştu. Yerli İntranazal Covid-19 aşısı ücreti henüz belli olmadı fakat Türkiye vatandaşlarına ücretsiz olarak verileceği tahmin ediliyor. Yerli İntranazal Covid-19 aşısı tarihi ise henüz açıklanmadı.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.