Bursa Betondan 20 Milyon TL Yatırım

Bursa Betondan 20 Milyon TL Yatırım

Bursa Beton, hizmet kalitesinde yeni bir dönem başlatmak istiyor. Bursa ve çevre illerinde kamu ve özel sektör yatırım alanlarında hızlanma yaşandığını söyleyen Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, 2021 yılında 20 milyonu aşan bir yatırım planladıklarını aktardı.

ABONE OL
12 Mart 2021 20:38
Bursa Betondan 20 Milyon TL Yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin Güney Marmara bölgesinde geniş yelpazeye sahip olan Bursa Beton, Bursa başta olmak üzere çevre illerinde de faaliyet gösteriyor. Bölgedeki payı yaklaşık yüzde 33 olan Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, “Bursa’da yerleşik bir firma olmamız, beton ve çimento fabrikamızın birbirini tamamlar yapılarda olması ile rekabet ettiğimiz sektörde bizi ön plana çıkarıyor” açıklamasıyla, sektördeki yerini tanımlıyor.


Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay

Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay

Bursa Beton firmasının 2021 yılı içerisinde yaklaşık 20 milyon TL düzeyinde yatırım yapacağını söyleyen Onulay açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Ağırlıklı olarak yatırımlarımızı, hazır beton santrallerinin kurulabileceği alanları alarak ve üzerine tesis kurarak yapıyoruz. YİMES ve Avrasya OSB gibi büyük çaplı yatırımların olduğu Yalova bölgesinde firmamızı, ilave bir santral ile daha da güçlendirdik.Bursa’da TEKNOSAB’a hizmette bulunabilmek için bölgeye yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki yeni santralimizi bir ay gibi kısa bir sürede devreye alacağız. Krizler çoğu zaman fırsatların eşiğidir. Biz bu dönemde çekingen durmadık. 2021 yılında altyapı da dahil olmak üzere 20 milyon TL’yi aşan yatırımlarda bulunacağız. Buradaki yatırımları ise tamamen kendi öz sermayemizden yararlanarak gerçekleştireceğiz. Kamu ve özel sektör yatırımlarıyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.”

“Beton yol konusunda ısrarcı olacağız”

Yeni teknolojinin getirdiği beton yol konusuna da değinen Onulay, “Günümüzde kullanılan asfalt yol ile mukayese edildiğinde maliyet açısında herhangi bir fark bulunmuyor. Fakat uzun süreler boyunca sağladığı servis imkanı, beton yolların da uygulanabilir olduğunu bize gösteriyor.

Bildiğiniz gibi artık asfaltlarda olduğu gibi betonlar da serildikten sonra sıkıştırılabiliyor. Uygulama tamamlandıktan sonra da trafiğe açabiliyorsunuz. Bursa İnegöl Belediye’si bunun öncülüğünü yaptı ve beton yolları kullanmaya başladı.

Bursa Beton'dan 20 milyon TL yatırım

Bursa Beton’dan 20 milyon TL yatırım

Karayolları şartnamesinde beton yollar bulunuyor fakat geçmişten gelen alışkanlıklara maalesef direnç sürüyor. Belediyelerin beton yollarla ilgili yapmış oldukları çalışmalar, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de beton yollarla ilgili bir plan, program yürütmesini teşvik edecektir” dedi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.