Bugün Asya Borsaları Karışık Bir Seyir İzledi

Bugün Asya Borsaları Karışık Bir Seyir İzledi

Haftanın ikinci işlem gününde Asya borsaları karışık seyir izledi.

ABONE OL
27 Nisan 2021 13:51
Bugün Asya Borsaları Karışık Bir Seyir İzledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haftanın ikinci işlem gününde Asya borsaları karışık seyir izledi.


BoJ (Japonya Merkez Bankası), tahminler doğrultusunda yüzde -0,10 olan politika faizinde ve para politikasında değişikliğe gitmez iken, 2022 mali yılına dair büyüme beklentisini yüzde 3,9’dan yüzde 4’e, enflasyon tahminini ise yüzde 0,5’ten yüzde 0,1’e revize etti.

Bankanın karar metninde, yüzde 2 enflasyon hedefine ulaşana dek Getiri Eğrisi Kontrollü Parasal Genişleme politikasının süreceğini belirtilerek, “Yıllık enflasyon yüzde 2 hedefini aşana ve sabit bir şekilde hedefin üzerinde kalana kadar parasal tabanın genişletilmesine devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan tahminlere göre enflasyonun 2023 mali yılında yüzde 1 düzeyinde olacağı tahmin edilirken, bu da 8 yıldır Japonya Merkez Bankası Başkanlığı görevini yürüten Haruhiko Kuroda’nın ultra gevşek para politikalarına rağmen 10 yıllık zaman diliminde yüzde 2’lik enflasyon hedefini tutturamayacağını gösteriyor.Japonya Merkez Bankası’nın kararı sonrası Japonya’da Nikkei 225 endeksi yüzde 0,46 düşüş yaşayarak 28.991 puana düşerken, dolar/yen paritesi yüzde 0,2 yükselme ile 108,2 seviyelerinde dengelendi.

Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,04 yükselme ile 3.442 puandan, Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,07 gerileyerek 3.215 puandan günü tamamladı.

Hindistan’da Sensex endeksi şu sıralarda yüzde 0,91 yükselişle 48,825 puan, Hong Kong’da Hang Seng endeksi de yüzde 0,35 gerileme ile 28.853 seviyelerinde bulunuyor.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir