Bu hafta Fenerbahçe borsada en çok kazandıran takım oldu

Bu hafta Fenerbahçe borsada en çok kazandıran takım oldu

ABONE OL
24 Nisan 2021 15:54
Bu hafta Fenerbahçe borsada en çok kazandıran takım oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsada takımlar sahada olduğu gibi çalışmaya devam ediyor. Borsa İstanbul’a bakıldığı zaman BIST 100 endeksi içerisinde haftalık olarak en fazla kazandıran takım da belli oldu. BIST 100 endeksine bakıldığı zaman haftalık kaybın yüzde 4.47 olduğu ve haftalık elde edilen puanın ise 1.345,15 olduğu ifade edildi.


Bu hafta bazında düşünüldüğü zaman Borsa İstanbul Mali Endeksi toplam yüzde 5,63 oranında bir azalma yaşadığı belirlendi. Bu azalmanın ardından 1.253,05 puana kadar gerilediği görüldü. Sanayi endeksinde de bir azalmanın meydana geldiği belirlendi. Yüzde 5.62 oranında bir azalma sonrasında 2.475,90 puana kadar gerilediği belirlendi.

Fenerbahçe Haftanın Kazandıranı Oldu

Borsa İstanbul içerisine BIST 100 endeksine ait olan hisse senetlerine bakıldığı zaman bu hafta Fenerbahçe takımının en fazla yükselen ve yatırımcılarına en fazla kazandıran hisse senedi olduğu belirlendi. Hisse senedi değerlerinin yüzde 16,14 oranında yükseldiği belirlendi.

Fenerbahçe’nin yükselişini ikinci sırada Anadolu Efes izledi. Artışın yüzde 2,62 olduğu belirlendi. Hisseler arasında artanlar kadar değer kaybedenler de vardı. Odaş Elektrik haftaya yüzde 22.39 ile büyük kayıp yaşayarak tamamladı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir