BTK Akademi Yeni Eğitimlerini Açtığını Duyurdu

BTK Akademi Yeni Eğitimlerini Açtığını Duyurdu

ABONE OL
8 Mayıs 2021 13:37
BTK Akademi Yeni Eğitimlerini Açtığını Duyurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ömer Fatih Sayan yeni açıklamalarda bulundu. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından vatandaşın kişisel ve mesleki açıdan gelişimlerine katkı sağlamak için çeşitli online ve ücretsiz eğitimler veriliyor. Şimdiye kadar 166 farklı konuda pek çok kişiye eğitim için ulaşıldığı belirlendi. Bununla birlikte BTK tarafından pandemi ve tam kapanma döneminde de çalışmalar devam ediyor. Yapılan yeni bir duyuru ile 13 yeni eğitimin açıldığı belirtildi.


9 6

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında evde kalmanın kişisel gelişim için harika bir fırsat sunduğunu belirtti.

BTK Akademinin bu bakış açısıyla 13 yeni eğitimi daha gençlerin erişimine açtığı bilgisini veren Sayan, şunları kaydetti:“166 farklı konuda 82 bin 553 dakikaya ulaşan ücretsiz eğitimlere ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. BTK Akademi ile geleceğin teknolojilerini kodlayan 665 bin öğrencimize ve sertifikalarını alan 73 bin yeteneğe inancımız tam, daima yanlarındayız. Milli Teknoloji Hamlesi izinde koşmaya devam, gelecek için daima.”

BTK Akademinin sunduğu eğitimlere jQuery, jQuery ile Web Programcılığı, Kablosuz Ağ Sızma Teknikleri, Web Sitesi Kullanılabilirliği, Pardus Arayüz Kullanımı, Google Cloud ile Bulut Bilişim, ARKit ile Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Geliştirme, Temel Elektronik ve Robotiğe Giriş, Veri Modelleme, Uzaktan Erişim Araçları, Çevik Proje Yönetimi, Program ve Portföy Yönetimi, Microsoft Project ile Proje Yönetimi eklendi. Eğitimlere BTK Akademi internet sayfasından erişilebilecek.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.