BTC, ETC, Dogecoin, XRP, ADA ve BNB Fiyat Analizi 8 Mayıs

BTC, ETC, Dogecoin, XRP, ADA ve BNB Fiyat Analizi 8 Mayıs

ABONE OL
8 Mayıs 2021 00:18
BTC, ETC, Dogecoin, XRP, ADA ve BNB Fiyat Analizi 8 Mayıs
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto piyasaları akşam saatlerinde Bitcoin fiyatlarının yeniden 58.000 seviyesini test etmesiyle birlikte toparlanmaya başladı. Piyasalar yeninden olumlu bir hava yakaladı ve yükselişe geçti, dün gelen can sıkıcı yorumlar unutuldu ve boğalar harekete geçti.


Olumlu Hava Devam Ediyor

Goldman Sachs müşterilerine Bitcoin sunmaya başladı. Kurumsal talebin artmaya devam ettiğini açıklayan Goldman Asya-Pasifik Dijital Varlıklar Başkanı Max Minton talebi daha da artacağını düşünüyor. Aynı şekilde Bitcoin ve kripto varlıklara artan talep nedeniyle Citigroup benzer bir açıklama yaparak kripto varlıklarla alakalı hizmet sunmayı planladıklarını duyurdu. Citigroup gelişmekte olan kripto para piyasalarıyla ilgili geç kalmadıklarını henüz yolun başında olunduğunu düşünüyor.

1 1

Kripto para piyasalarında işlem yapan uzun vadeli yatırımcılar fiyat düzeltmelerini varlıklarını artırmak için iyi bir fırsat olarak görüyor ve kullanıyor. Düşük sayılabilecek rakamlardan Bitcoin, Ethereum gibi varlıklarını artıran yatırımcılar kısa vadeli işlem yapan küçük yatırımcıların sebep olduğu piyasa hareketlerini iyi değerlendiriyor. Yakın zamanda yayınlanan bir raporda büyük hacimli işlem yapılan borsalardan soğuk cüzdanlara ciddi anlamda Bitcoin çekildiği görülüyor. Bu varlıklar soğuk cüzdanlarda uzun vadeli hedeflere ulaşacağı günü bekliyor.Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin düşüş trendine uzun vadeli olarak girmiyor ancak yaşadığı her düşüş hareketinde yatırımcılar alım yapmaya devam ediyor. Fiyatlar uzun süreli 56.000 seviyesinin altını görmediği için düşüşlerde yapılan alımlar yatırımcılara zarar ettirmiyor. Ancak yatırımcıların bir kısmı erken kar satışı yaptığı için 58.600 seviyesi bir süredir aşılamıyor.

2 5

Fiyatın 58.600/58.800 seviyelerinde kapanışlar yapması 64.800 seviyesini aşabilecek bir yükselişe kapı aralayabilir. Bu yükseliş daha hızlı bir trendi başlatır ve uzun süre bu fiyatları göremeyebiliriz. Orta vadeli hedef ise +70.000$ olarak görülüyor.

Ayılar fiyatı 52.300 seviyesinin altına çekmek için ciddi anlamda uğraşıyor bu hedefin gerçekleşebilmesi için güncel fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altında bir süre kalması gerekiyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Ether (ETH) bir süredir güçlü yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor. Kısa süreli bir 4 Mayıs düzeltmesi yaşansa da bu kolay aşıldı. Ethereum’a talebin güçlü şekilde devam etmesi fiyatların yeni zirveler görmesine sebep oldu. Özellikle momentum gücünü koruduğu sürece Ethereum’da yükseliş devam edeceğe benziyor.

3 6

Yoğun alıcı baskısı fiyatı 3.580$ üzerinde tutabilirse kısa sürede Ethereum 4.500$’ı aşabilir. Fiyatın 3.160 $ altı için baskı görmesi 2.800 $’a kadar bir düşüşün habercisi olacak. Fiyat halen 50 günlük basit hareketli olan 2.288 $ seviyesini üzerinde ve durum fiyatı aşağı yönlü hareketinde ciddi destek sağlar. Fiyatın aşağıdaki desteklere ulaşması mevcut talep devam ederse ciddi bir alım imkanı doğuracak ve yüklü alıcı tepkisiyle karşılanacaktır. Özet olarak mevcut fiyattan ciddi bir düşüş bekleniyor bu olsa da kısa sürede toparlanma olacaktır.

BNB Fiyat Analizi

RSI’da negatif sapma bulunuyor, momentum zayıfladı ve yakın zamanda küçük çaplı düzeltmeler görülebilir. Ayılar 20 günlük üstel hareketli ortalamayı 570 $ altında tutmaya çalışacaktır. Böyle bir durum olması durumunda günlük işlem yapan yatırımcılardan ciddi bir satış dalgası gelebilir. Satış dalgasının EMA50 seviyesi olan 450 $’a kadar yolu bulunuyor.

4

Ufak düzeltmelerle yetinir ve yatırımcılardan yeterli talep gelirse en iyi senaryoda 670$’ın üzerinde tutanan bir fiyat 800$ üzerine kadar ulaşacak bir ralliyi başlatabilir.

Dogecoin Fiyat Analizi

Dogecoin spekülasyondan hoşlanan ve kısa sürede ciddi kazançlar yakalamak isteyen oldukça fazla yatırımcıya sahip, bu kitle Dogecoin’i oldukça güçlü bir yükseliş trendine soktu. Ayılar fiyatı 0.49 $ ve altına çekmek için çabaladı ancak bu gerçekleşmedi. Hali hazırda yatırımcıların büyük kısmı özellikle 8 Mayıs Elon Musk SNL şovu için elindeki malı tutuyor. Beklentilerin bu denli yüksek oluşması yarından sonra fiyatlarda ters de tepebilir.

4 6

Ancak Dogecoin yatırımcıları ciddi bir psikolojik hedef koydu ve piyasaları buna inandırdı. Dogecoin’in 0.70 $ seviyesinin üzerinde tutunarak 1 $ hedefini aşması kimseyi şaşırtmayacağa benziyor. Ancak bu hedef daha önceki pik seviyeleri gibi kısa sürede gerçekleşmezse 0.39 $ ve aşağısı kucaklamak için sevimli köpeğimizi heyecanla bekliyor.

XRP Fiyat Analizi

Son iki günde yaşanan yükselişler XRP’nin düşüş trendini küçük çaplı da olsa kırmasını sağladı. Kar satışı yapan yatırımcılar fiyatın daha yukarılara ulaşmasını bir ölçüde kısıtlıyor. Ayılar fiyatın yeniden düşüş trend çizgisine çekilmesi için çabalıyor. Yükselişin minik hareketlerle de olsa devam etmemesi XRP için son derece riskli görülüyor.

6 5

XRP düşüş yaşarsa nereye kadar inebilir? Bu ilk aşamada 1.43$ seviyesi olarak görülüyor. Ancak yükselmeye devam eden hareketli ortalama ve RSI seviyesinin pozitif seyretmesi boğalara güç veriyor. Düşüş trendine girilmemesi halinde çok kısa sürede 1.96 $ seviyesi aşılabilir. Girilmesi halinde ise sırasıyla 1.43 ile başlayan düşüş 1.09$ bandına kadar devam edecektir. Satışların artmaması bu durumun yaşanmaması için kritik öneme sahip, XRP yatırımcıları yükseliş için biraz daha orta vadeli satış hedefleri koymak zorunda görülüyor.

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Perşembe günü ADA son derece güzel bir hareket yaptı 1.48 $ seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir yükseliş trendi başlattı, ayılar bu rakamın altında bir fiyat oluşturmak için ciddi çaba sarf etse de yatırımcılar bu seviyeye yoğun alış emirleri girdi. ADA fiyatlarında 20 günlük üstel hareketli ortalama 1.36 $’ın üzerine çıkmaya devam ediyor. Bir süre daha bu durumun devam etmesi boğalara ciddi avantaj sağlayacaktır. RSI aşırı alım bölgesinde ve yukarı yönlü ilk hedef 2$ seviyelerinde görülüyor.

7

ADA fiyatlarının 1.48 altında uzun süre kalmaması bu yükselişin devam etmesi için hayati öneme sahip, yatırımcılar üzerinde ciddi satış baskısı oluşturacak bu durum hareketli ortalamanın düşmesine neden olur ve ADA için bir süre daha bu rakamların görülmesi hayal olur.

Gördüğünüz üzere her kripto varlık için yükselişin devam etmesi ve düşüşün başlamaması için belirlenmiş rakamlar bulunuyor. Bunların izlenmesi yatırımcıların daha az zarar etmesine yardımcı olacaktır.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.