Brent Petrolün Varil Fiyatı Açıklandı

Brent Petrolün Varil Fiyatı Açıklandı

ABONE OL
11 Haziran 2021 10:15
Brent Petrolün Varil Fiyatı Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası petrol piyasasında petrol fiyatları değişmeye devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatı ise bugün piyasalarda 72,33 liradan işlem görmeye devam ediyor. Piyasalarda yapılan işlemler çerçevesinde brent petrolün varil fiyatının dün yaşanan yüksleiş sonrasında 72,53 dolara kadar yükseldiği belirlenmişti.


Yeni günde piyasaların açılması ile birlikte brent petrol fiyatları yüzde 0.3 oranında bir düşüş yaşandı. Bu düşüş sonrasında brent petrol fiyatları ivmeyi aşağı çekti. Batı Teksas ürünü olarak işlem gören ham petrolün varil fiyatı 70,15 dolara kadar düşüş gösterdi.

Benzin Stokları Petrol Fiyatlarını Baskılıyor

ABD Enerji Enformasyon İdaresi tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında ABD’de bulunan benzin stoklarının giderek yükselmesinin ardından yeni haftada petrol fiyatlarını baskıladığı belirlendi. Bunun üzerine benzin stoklarında yüzde 3 oranında bir artış meydana gelmişti. Bunun üzerine benzin stoklarının yükselmesi ve aynı zamanda benzin fiyatlarının yükselmesinin üzerine ham petrol fiyatları üzerinde ciddi bir baskının oluştuğu ifade edildi.

ABD’de yapılan değerlendirmeler sonrasında ham petrol stoklarının geçtiğimiz hafta yapılan değerlendirmeler sonrasında azaldığı ve 474 milyon varile kadar düştüğü belirlendi. Benzin stoklarında meydana gelen bu artış sonrasında fiyatların yükselmesinin engellendiği belirtildi. Yakın zamanda küresel anlamda ortaya çıkan petrol talebinin bir süre sonra artacağı düşünülüyor. Bunun üzerine fiyatlarda ivmenin aşağı yönlü olduğu belirtildi.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.