BP Yılın İlk Çeyreğinde 2,6 Milyar Dolar Kar Elde Etti

BP Yılın İlk Çeyreğinde 2,6 Milyar Dolar Kar Elde Etti

İngiliz enerji şirketi olan BP, 2021 yılın ilk çeyreğinde 2,6 milyar dolar kar ettiğini belirtti.

ABONE OL
27 Nisan 2021 14:30
BP Yılın İlk Çeyreğinde 2,6 Milyar Dolar Kar Elde Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiliz enerji şirketi olan BP, 2021 yılın ilk çeyreğinde 2,6 milyar dolar kar ettiğini belirtti.


BP tarafından yapılan açıklamada, şirketin 2020’nin son çeyreğinde 110 milyon dolara ulaşan karının 2021 yılının ilk çeyreğinde 2,6 milyar dolara yükseldiği bildirildi.

Piyasa tahmini, zorunlu giderlerin düşülmesinin ardından şirketin 2021’in ilk çeyreğinde 1,64 milyar dolar kar etmesi şeklindeydi.

Yapılan açıklamada, şirketin ayrıca 2021 yılının ikinci çeyreğinde 500 milyon dolar tutarında hisse geri alımına hazırlandığı ifade edildi.Şirketin yılın ilk çeyreğinde beklentileri geçen kar artışı, faaliyet ortamındaki gelişmeler ile petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki yükselişten dolayı oldu.

Yapılan açıklamada, BP’nin net borcunu 35 milyar dolar seviyesinin altına çekme hedefine ulaşıldığı belirtilirken, 2021’in ilk çeyreğinde hisse başı kar payının ise 5,25 sent düzeyinde olduğu bildirildi.

Şirketin toplam borcu yılın ilk çeyreği itibari ile 5,6 milyar dolar düşüş yaşayarak toplam 33,3 milyar dolara düştü.

2020’nin son çeyreğinde ortalama 44 dolar seviyesinde olan varil petrolün fiyatı, 2021’in ilk çeyreğinde ortalama 61 dolara yükselmişti.

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir