Boyner Grup Plastik Tüketimini Azaltmak için Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

Boyner Grup Plastik Tüketimini Azaltmak için Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

ABONE OL
10 Haziran 2021 12:03
Boyner Grup Plastik Tüketimini Azaltmak için Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemlerde yaşanan çevre kirliliği çeşitli sorunlara neden olmuştu. İş dünyasının plastik tüketimini azaltmaya yönelik atmış oldukları adımlar son derece dikkat çekmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra İş dünyası tarafından son zamanlarda bir Plastik Girişimi başlatıldı. Boyner Grup tarafından yapılan değerlendirmeler ve atılan adımlar sonrasında plastik girişimi adına imza attığını duyurdu.


Boyner tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Boyner Grup 34 firma ile birlikte imza attığını duyurdu. Plastik tüketiminin en az seviyeye indirilmesi için proje başlattığı belirtildi. Geri dönüşüm projelerinin uygulanmamas halinde biyolojik çeşitliliğin azaltılmasını sağladığı için birtakım düzenlemeler yapılmasını zorunlu hale getiriyordu.

Geri Dönüştürülmesi için Plastik Kullanımı Değiştirilecek

Boyner Grup yaptığı anlaşma sonrasında yemekhanelerde bulunan tek kişilik ve tek kullanımlık plastik malzemelerin kullanımının engellenmesi planlanıyor. Mağaza ve ofislerde de kişisel şişe uygulamasının başlatılması ve böylece projenin hijyen kuralları çerçevesinde geliştirilmesi amaçlanıyor.

Mağazalarda bulunan ürünlerin ve askıların sarılı olduğu ürünlerin yeniden geri dönüştürülebilir ürünler olması için bir düzenlemenin başlatıldığı ifade edildi. Müşterilere olduğu kadar toplumun yararına da çalışmaların başlatılması planlanıyor. Plastik kullanımı yeni anlaşmalar çerçevesinde dönüştürülebilir bir hale getirilecek. Plastik ürünler kendi içerisinde dönüştürülebilir bir sürece ön ayak olacak. Türkiye’de iş dünyası için Boyner Grup’un ön ayak olması bekleniyor.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.