Borsa Yorumu (Marbaş Menkul)

Borsa Yorumu (Marbaş Menkul)

Sabah Sanayi Üretimi, Perşembe günü ise PPK toplantısı olmak üzere içinde bulunduğumuz hafta odaklar yurt içeride olacak.

ABONE OL
13 Nisan 2021 10:07
Borsa Yorumu (Marbaş Menkul)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sabah Sanayi Üretimi, Perşembe günü ise PPK toplantısı olmak üzere içinde bulunduğumuz hafta odaklar yurt içeride olacak. ABD’ninde bulunduğu üzere küresel borsa endeksleri Fed Başkanı Powell’ın yaptığı röportajından yardım aldı. Ekonomik verilerin de güçlü gelmesiyle borsalardaki yükseliş devam ediyor. Borsa İstanbul ise Perşembe gününe kadar negatif ayrışmayı sürdürecek izlenimi uyandırıyor. Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim artarken içinden bulunduğumuz dönemde TL varlıkların görünümünde Türkiye’nin dış ilişkilerindeki seyir etkili olmakta. ABD’de Halkbank’ın temyiz mahkemesinde geçtiğimiz gün dava ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Koronavirüs vaka sayısındaki artış Türkiye’de kapanma riskini arttırıyor. Piyasanın perşembe günkü PPK toplantısından bir faiz değişikliği beklentisi yok, bu da toplantıdan sonra Türk Lirası ve TL varlıkların üzerindeki baskının azalabileceği anlamına gelmekte. BIST-100 dün 1.375 seviyesinden kapanış yaptı ve düşüş baskısından kurtulması adına bu seviyelerin üzerinde durması gerekiyor. 1.400’e yaklaşmadığımız takdirde sırasıyla 1350, o seviye kırıldığında ise 1.300’e kadar düşüş normal karşılanacaktır.


Kaynak: 1

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir