Borsa İstanbul’un Destek Arayışları Sürüyor

Borsa İstanbul’un Destek Arayışları Sürüyor

Küresel risk endişeleri artarken, Borsa İstanbul'daki düşüş durdurulamadan devam ediyor. Borsa güne yüzde 1,13 düşüş ile başladı.

ABONE OL
22 Nisan 2021 10:48
Borsa İstanbul’un Destek Arayışları Sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel risk endişeleri artarken, Borsa İstanbul’daki düşüş durdurulamadan devam ediyor. Borsa güne yüzde 1,13 düşüş ile başladı.


Küresel riski arttıran başlıklar git gide artıyor. Özellikle bu hafta yurtiçi ve yurtdışında yaşanan virüs salgınındaki gelişmeler küresel risk iştahını arttırıyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki politik çatışmalar Karadeniz’de suların ısınmasına neden olurken, bölgede devam eden politik gelişmeler de hala önemini koruyor.

Bugünün en önemli haberleri ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve ECB tarafından yapılacak olan açıklamalar olarak öne çıkıyor. Kripto para piyasaları için de önemli haberler beklenirken, devlet tarafından o olana bir müdahale yapılması da bekleniyor.

Salgından dolayı piyasalara bulunduğumuz hafta içerisindeki sat baskısı devam ederken, negatif ayrışmayı TL varlıklarının genelinde görmek mümkün. Yurt içine bakıldığında yabancı merkezli yüksek hacimli satışlar, sanayi endeksinde yaşanan kayıplar kurlarda yukarı doğru bir harekete yol açarken; Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi günü yüzde 2,55’lik düşüş ike 1,330,48 puan ile tamamlıyor. Ayrıca dolar da güne yüzde 1 artış ile başladı.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com

ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir