Borsa İstanbul’da Tarihi Gün! VİOP Fiyat Limitlerinde Değişiklik Yapıldı
  • ekoayrıntı
  • Borsa
  • Borsa İstanbul’da Tarihi Gün! VİOP Fiyat Limitlerinde Değişiklik Yapıldı

Borsa İstanbul’da Tarihi Gün! VİOP Fiyat Limitlerinde Değişiklik Yapıldı

Borsa İstanbul’da bugün tarihi bir gün yaşanıyor. İşlemlerin iki kez durdurulması ile eşine az rastlanır bir durum yaşandı. Uzun bir süredir böyle bir durum yaşanmayan Borsa İstanbul’da, şimdi de VİOP fiyat limitlerinde artış yapıldı.

ABONE OL
31 Mart 2021 20:57
Borsa İstanbul’da Tarihi Gün! VİOP Fiyat Limitlerinde Değişiklik Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son gelen habere göre Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası2nda (VİOP) işlem göre döviz ve altın vadeli işlem sözleşmelerindeki yüzde 10 olan üst fiyat limiti yüzde 20’ye çıkarıldı.


Borsa İstanbul’un VİOP üzerinde yaptığı değişiklik, KAP’ta yayınlanarak duyurulmuş oldu. BIST tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

VİOP’ta işlem gören Dolar/TL, Euro/TL, Ruble/TL ve Yuan/TL döviz vadeli işlem sözleşmeleri ile beraber gram/TL altın vadeli işlem sözleşmelerinde uygulanan yüzde 10 oranındaki üst fiyat limit oranları bugün için yüzde 20’ye çıkarılmıştır.”

Borsa İstanbul tarafından yatırımcılara uyarı yapıldı

Borsada tarihi bir gün yaşanırken, Borsa İstanbul yatırım kuruluşları ve yatırımcılara şöyle bir uyarıda bulundu:“Aksi durumda, usulsüz açığa satış işlemleri başta olmak üzere, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsamız düzenlemelerine uygun olmayan işlemlere karşı gerekli her türlü tedbirin alınacağı, inceleme ve denetim faaliyetlerinin titizlikle icra edileceği hususları kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir