Borsa İstanbul’da Kayıp Yüzde 10 Seviyelerine Ulaştı!

Borsa İstanbul’da Kayıp Yüzde 10 Seviyelerine Ulaştı!

Türkiye borsada, uzmanların da daha önce belirttiği “Kara Pazartesi” dönemini yaşıyor. Borsa İstanbul’un işlem yapılan sıralarda iki kez durdurulması da oluşan kaybı önlemek için yeterli olmadı.

ABONE OL
31 Mart 2021 20:57
Borsa İstanbul’da Kayıp Yüzde 10 Seviyelerine Ulaştı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul 100 (BİST-100) haftanın başlangıç gününde yüzde 6,65 kayıp göstererek, 1.427,33 puandan işlemlere başlamıştı. Borsa açılışından kısa bir süre sonra ilk kesici devreye girerek borsadaki işlemleri saat 10:30’a kadar durdurmuştu.


Borsa İstanbul’da uygulanan kararın ardından tekrar başlayan işlemlerin ardından kayıp yüzde 7 seviyelerini aştı. 8 dakika süren işlemlerin ardından Borsa İstanbul’da ikinci kez devre kesici uygulaması tetiklendi.

Borsa İstanbul’da işlemler üçüncü kez başladı

Saatler 11:08’i gösterdiğinde Borsa İstanbul’da üçüncü başlangıç yapıldı. Borsanın açılması ile beraber devam eden satışların ardından kayıp yüzde 10 seviyelerine kadar çıktı.

Saat 11:38’de BİST-100 endeksi yüzde 9,66 düşüş göstererek 1.381 puan üzerinden işlem görmeye devam ediyor.Borsa İstanbul’da ikinci kez devre kesici uygulaması tetiklendiğinde, VİOP fiyat limitlerinde de değişikliğe gidildi. Borsa İstanbul KAP’a yaptığı açıklamada, USD/TL, EUR/TL, RUB/TL ve CNH/TL döviz vadeli işlem sözleşmelerinde ve gram/TL altın vadeli işlem sözleşmelerinde uygulanmakta olan yüzde 10 oranındaki üst fiyat limitini bugün için yüzde 20 seviyesine çıkardığını belirtti.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.