Borsa İstanbul güne düşüşle başladı..! En çok düşen hisseler hangileri?
  • ekoayrıntı
  • Borsa
  • Borsa İstanbul güne düşüşle başladı..! En çok düşen hisseler hangileri?

Borsa İstanbul güne düşüşle başladı..! En çok düşen hisseler hangileri?

Merkez Bankası’nda yaşanan değişim sonrasında, Dolar/TL paritesinin 8 TL seviyesinin üstüne çıkması nedeniyle, borsada ciddi bir düşüş yaşandı. İşte en çok düşen hisseler.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:20
Borsa İstanbul güne düşüşle başladı..! En çok düşen hisseler hangileri?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

22 Mart 2021 Pazartesi, Borsa İstanbul seansında sert bir düşüş görüldü. Hafta başı BIST hisselerinde genel bir düşüş yaşandı. Naci Ağbal’ın cumartesi günü TCMB başkanlığı görevinden alınması, Dolar/TL paritesinde artışa neden oldu. Hafta başı açılış yapan Borsa İstanbul’da bu durumdan etkilendi.


Borsa İstanbul düşüş gösteren hisseler

Borsa İstanbul düşüş gösteren hisseler

Borsa İstanbul hisselerinde düşüş yaşandı

BIST-100 endeksi günde, 1427 puan üzerinden yüzde 6,6’lık düşüş ile başladı. Borsa İstanbul’da işlem gören TRILC ve BJKAS hisseleri hariç tüm hisselerde düşüş yaşandı.

BİST-30 endeksine bakılarak düşüş gösteren hisseler arasında, Akbank (AKBNK) %8,45 düşüş, Arçelik (ARCLK) %6,75 düşüş, Emlak Konut (EKGYO) ise %7,14 düşüş gösterdi.Diğer hisselerde de yakın oranlarda düşüş yaşandı. Garanti Bankası (GARAN) %8,58 düşüş gösterirken, Koç Holding (KCHOL) %8,46’lık bir düşüş yaşadı. Migros (MGROS) %9,88 düştü ve Tav Havalimanları (TAV) %8,33 seviyesinde düşüş gösterdi.

En çok düşen hisseler arasında ise Türk Telekom (TTKOM) %8,47 ve Vakıfbank (VAKBN) %9,09 oranları ile yer aldı.

Borsa İstanbul’da yaşanan neredeyse tüm hisselerdeki düşüş nedeniyle devre kesicisi işlemi uygulandı ve borsa 10:30 saatine kadar kapandı. Şu an tekrar işlemlere açılan hisselerde alış ve satış işlemi yapılabiliyor.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.