Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın İstifa Detayları Belli Oldu
  • ekoayrıntı
  • Borsa
  • Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın İstifa Detayları Belli Oldu

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın İstifa Detayları Belli Oldu

ABONE OL
28 Mart 2021 21:08
Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın İstifa Detayları Belli Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul Genel Müdürü 8 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle istifa etti. İstifası genel müdürlük tarafından onaylandı. Açıklamada Yönetim Kurulu kararı olduğu ve bu gerekli olan istifanın da Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığına iletildiğinin altı çizildi.


Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın yaptığı açıklamaya göre ise bu istifanın gerekli olduğu belirtti. Kendi isteğimle istifamı sundum diyerek görevinden an itibariyle ayrılmış oldu. İstifası kabul gören Hakan Atilla, artık başka yerlerde görev alması planlanıyor.

Borsa İstanbul

hakan atilla kimdir hakan atilla kac yasinda 13975993 5505 o

Borsa İstanbul diğer bir kısaltma ismiyle BIST, Türk ve yabancı kaynaklar için sermaye faaliyetlerini düzenleyen bir kurumdur. Sektördeki para piyasalarının düzenlenmesi ve para akışı-gidişi bu kurum tarafından düzenlenmektedir.Yapılan istifa bildirisinden sonra şu yazılı açıklamayı kamuoyouna sundular. “Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sn. Mehmet Hakan Atilla’nın kendi isteğiyle 08.03.2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 08.03.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile istifası kabul edilmiştir. Borsamız kararı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na bildirilmiştir.”


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir