Bölgesel tren seferleri uzun aradan sonra yeniden açıldı

Bölgesel tren seferleri uzun aradan sonra yeniden açıldı

ABONE OL
20 Mart 2021 11:36
Bölgesel tren seferleri uzun aradan sonra yeniden açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını pek çok kısıtlamayı da beraberinde getirdi. Özellikle tam kapanmanın gerçekleştiği dönemlerde yolculuklarda da kısıtlama getirildiği belirtilmişti. O dönem bölgesel tren seferleri tam zamanlı olarak durduruldu. Ancak sonrasında salgında normalleşme sürecinin kademeli ve yavaş olarak başladığı şu dönemlerde bazı tedbirler alınarak yeniden sürecin başlatılmasına karar verildi.


Bir yıllık sürecin ardından bölgesel tren seferlerinin yeniden açılmasına karar verildi. Bugünden itibaren bölgesel tren seferleri kademeli olarak yeniden açılmaya başlandı. İlk olarak hizmete yeniden açılan lokasyon ise Kapıkule Halkalı tren seferleri olarak açıklandı.

Bir Yıl Sonra Tren Seferleri Açıldı

Edirne garından başlayan yolculuk için koronavirüs salgınına karşı tüm önlemlerin alındığı belirtildi. Yolcuların trene alınmadan önce HES kodlarının kontrol edildiği, kontrollü olarak ateş ölçümlerinin yapıldığı belirtildi.Yolcular için trenin pek çok noktasına el dezenfektanları yerleştirildi. Yolcular için bekleme noktasında sosyal mesafenin korunduğu ve özellikle bekleme salonlarında tüm önlemlerin alındığı belirtildi. İstanbul ile Edirne arasında otobüs biletlerinin fiyatı ortalama 75 lira olarak açıklanırken tren biletlerinin fiyatının uygun olması vatandaşın yolculuk tercihlerini de değiştirdi. İstanbul Edirne arasında tam bilet 28 lira olurken, indirimli bilet ise 24 lira olarak açıklandı. Bundan sonra bölgesel tren seferlerinin artırılması bekleniyor.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.