BNY Mellon Bankası Bitcoin’e Yatırım Yapmadığı İçin Pişman

BNY Mellon Bankası Bitcoin’e Yatırım Yapmadığı İçin Pişman

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
BNY Mellon Bankası Bitcoin’e Yatırım Yapmadığı İçin Pişman
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saklama hizmeti açısından dünyanın en büyük ve ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon Bankası, ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’e gönderdiği performans raporunda, bankanın yatırım fonunun düşük performans göstermesinden duyulan hayal kırıklığını dile getirdi.


BNY Mellon Bankası’nın, düşük piyasa değerine sahip şirketlere yatırım yapmak için oluşturduğu DSCVX fonu, geçtiğimiz eylül ayından bu yana %35 artış gösterdi. Rakip fonlara kıyasla düşük bir performans sergileyen fon, banka için memnuniyetsizlik sebebi oldu. Küçük çaplı şirketlere yatırım yapılması, genellikle yüksek getiri ve yüksek risk beklentileri ile gerçekleştiği için bankanın %35’lik orandan memnun kalmaması normal karşılanabilir.

BNY Mellon btc

Düşük Performansın Sebebi

BNY Mellon, fonun düşük performansının sebebi olarak ise MicroStrategy gibi Bitcoin’e yatırım yapan şirketler yerine, Alamos Gold gibi altın sektöründe faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapılması gösterildi. (Alamos Gold,  ülkemizde de Kaz Dağları’ndaki altın arama çalışmalarıyla gündeme gelmişti.)Altın fiyatındaki düşük performans ve Bitcoin fiyatının hızlı ve agresif yükselişi, bankanın fon yönetimi için Bitcoin temelli stratejiler geliştirmesine sebep olabilir. BNY Mellon, geçtiğimiz şubat ayında kriptoparaları bankanın sistemine entegre edeceğini duyurmuştu. Banka, bu nedenle kriptopara dostu politikalarıyla bilinmektedir.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.