Bitpanda Değeri 1 Milyar Doları Aştı, Unicorn Statüsünde

Bitpanda Değeri 1 Milyar Doları Aştı, Unicorn Statüsünde

Dünyanın önde gelen varlık platformlarından “Bitpanda” unicorn statüsüne yükseldi. Aldığı yatırımlar ve borsa dünyasının hareketlenmesi sonucunda büyümesine hız katan Bitpanda şirket değeri 1 milyar doları geçti.

ABONE OL
16 Mart 2021 16:51
Bitpanda Değeri 1 Milyar Doları Aştı, Unicorn Statüsünde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa ve dünyada sıkça tercih edilen varlık platformu Bitpanda, girişim sermayesi şirketi DST Global ve ortakların katılımı ile yapılan, 170 milyon dolarlık yatırım turuyla, Avrupa’nın en büyük B serisi turlarında birini imzaladığını açıkladı. Başarılı geçen bir A serisinin 6 ay sonrasında, anlaşılıp imzalanan bu anlaşmayla Bitpanda, 1,2 milyar dolar değerine yükseldi. Açıklanan bu şirket değeri Bitpanda’yı unicorn statüsüne ulaştırdı.


Eylül 2020’de Bitpanda’nın tamamladığı A serisi finansman sonrası, 2021 yılının iki ayındaki gelirin, geçen yılın toplama gelirini geçmesi ile birlikte, şirket karı artmaya başladı. Bitpanda’yı tercih eden kullanıcı sayısı da kısa bir sürede 1,3 milyonda 2 milyon düzeylerine kadar çıktı. Şirkete yapılan yeni yatırımlar sayesinde, Bitpanda kullanıcıları kısa bir süre sonra farklı dijital varlıklara erişebilerek işlem yapabilecek. Geçtiğimiz hafta tamamlanan ve imzaları atılan B serisi yatırım turu, Avusturya Finans Piyasası Otoritesi’nin (FMA), vereceği onayı beklemekte.

Bitpanda yönetiminden açıklama

Alınan yatırımlar ve şirketin karını yukarı seviyelere çekme haberleri sonrasında, Bitpanda kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth şu açıklamaları yaptı:

“Avusturya’nın ilk unicorn şirketi olabilmek benim açımdan çok büyük bir başarı. Son zamanlarda başardığımız her şey için Bitpanda ekibiyle inanılmaz derecede gurur duyuyorum. Finansal durumlar ne olursa olsun, herkese gelecekteki yatırımları üzerine kendi şartlarına göre daha fazla erişim ve kontrol sağlama doğrultusunda ilerlemeye çalışıyoruz.Aldığımız ve yaptığımız şirket yatırımları sayesinde, bireysel ve kurumsal yatırımcılar çok yakında daha geniş ve farklı dijital varlık yelpazesine erişebilecek. Bitpanda olarak bu hizmetimizi birkaç yeni pazara daha açmak için hazır planlarımız bulunuyor.

Amacımız her zaman, Avrupa’da dijital yatırım devriminde lider olmaya devam etmek. Yatırım yapan kişilere sunduğumuz olanaklardan, bilgi birikimlerini artıracak biçimde ve daha güvenli olarak yararlanmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu finansman turu ve yeni ortaklarımız, hedefimizin olduğu alanları ve daha fazlasını yapılandırmamızı sağlayacaktır.”

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.