Bitmain Kurucu Ortağı: Kripto Endüstrisi İnterneti Aşabilir

Bitmain Kurucu Ortağı: Kripto Endüstrisi İnterneti Aşabilir

Madencilik Ekolojisi konferansında konuşan Jihan Wu kripto madenciliğe akın eden kurumlarla ilgili konuştu. Madenciliği daha çevreci hale getirme planlarını anlattı.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitmain Kurucu Ortağı: Kripto Endüstrisi İnterneti Aşabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Madencilik Ekolojisi konferansında konuşan Jihan Wu kripto madenciliğe akın eden kurumlarla ilgili konuştu. Madenciliği daha çevreci hale getirme planlarını anlattı.


Endüstri Çok Daha Fazla Büyüyecek

Jihan Wu Bitdeer Grubu başkanı ve Bitmain’in kurucu ortağı, yaptığı konuşmada bulut madenciliğini geliştirebilmek için Bitdeer’e 12 Milyon dolar fon bulduklarını ve teknolojilerini iyileştirmek için bu parayı kullanacaklarını söyledi.

kripto para madenciligi

Konferansta oldukça iyimser söylemlerde bulunan Jihan Wu “Uzun vadede blockchain endüstri olarak yükselişe geçecek. Bu sektör henüz çok yeni ve hızla büyüyor. Sektördeki yenilikler internetin kendisini bile geride bırakabilir” dedi.Endüstrinin güvenilir değer oluşturması gerektiğini düşünen Jihan Wu bunun zor olsa da başarılacağını da söyledi. Kamu finans kuruluşlarına kadar kripto endüstrisinin artık kabul gördüğünü dünyanın finansal güçleri tarafından bu sektörün tanındığını bunun büyük bir ilerleme olduğuna da değindi. Ana akımın finans kuruluşlarının kripto endüstrisi ile daha fazla ilgileneceğini düşünen Jihan Wu çok daha fazla kurumsal şirketin bu alana yakın zamanda gireceğini söylüyor.

Konferansta kripto madencilik sektörü ve trendlerin piyasalara etkisi gibi konular değerlendirildi.

Bitmain

FILE PHOTO: Bitcoin mining computers are pictured in Bitmain’s mining farm near Keflavik, Iceland, June 4, 2016. REUTERS/Jemima Kelly

Bitmain Teknoloji Ltd Hakkında

Bitmain Technologies Ltd Pekin merkezli bir özel şirkettir. Bitcoin ve kripto para madenciliği için cihazlar üreten şirket faaliyetlerine 2013 yılında başladı. Kurucu ortak Wu ilk olarak 2011 yılında arkadaş ve akrabalarından topladığı 100.000 Yuan ile Bitcoin alıyor daha sonrasında bunun bir kısmını ilk borsanın kurulmasıyla nakit paraya çeviriyor. Buradan elde ettiği kazancın bir kısmı ve 1000 BTC ile 2012 yılında değerli bir halka arza girdi ve elindeki parayı daha da artırdı. Tüm birikimiyle 2013 yılında Bitmain’in temellerini attı ve şirketi hayata geçirdi. Şuan ise Bitmain bir Bitcoin madencilik imparatorluğu halini aldı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.