Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’ler Harekete Geçti

Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’ler Harekete Geçti

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitfinex Borsasından Çalınan Bitcoin’ler Harekete Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatırlayacağınız üzere Ağustos 2016 tarihinde kripto para tarihinin en büyük vurgunlarından biri yapılarak Bitfinex borsasından 120.000 adet Bitcoin çalınmıştı. Ancak bu paraların büyük bir kısmı halen oldukları gibi hackerlar tarafından tutulmaktaydı. Bugün büyük kripto para işlemlerini tespit edip bildiren Whale Alert hesabı tarafından yapılan paylaşımda bu Bitcoin’lerin harekete geçmeye başladığı bildirildi.
Paylaşımın yapıldığı saatten bu yana toplamda 10.057 BTC taşınarak farklı cüzdanlara aktarıldı. Yaklaşık olarak 627 milyon dolar gibi bir paraya eşdeğer olan bu tutarın kimlere transfer edildiği ise büyük bir merak konusu. Toplamda 300 farklı cüzdana yapılan bu transferler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Olayın mağdurlarından birkaçı ise paylaşımı merakla takip etmeye başladılar.

Kripto para borsalarının siber saldırılara ne kadar özenle hazırlanması gerektiği konusunda bir ders olan bu olaydan sonra birçok borsa güvenlik ekibini genişletme kararı almıştı. Özellikle de dünya geneline hizmet veren büyük borsalar için bu durumun oldukça kritik olduğunu söyleyebiliriz. Umarız ki bu tarz bir olay tekrardan yaşanmaz ve yatırımcıların birikimleri zarar görmez.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.