Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 2 Yılın En Düşük Seviyelerinde

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 2 Yılın En Düşük Seviyelerinde

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Son 2 Yılın En Düşük Seviyelerinde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde oldukça durgun bir ilerleyişin yaşandığı Bitcoin’de piyasa hakimiyeti son 2 yılın en düşük seviyelerinde olarak görülüyor. Kripto para piyasalarının %53 gibi bir oranını elinde bulunduran BTC bu yılın başlarında %70 seviyelerinin yukarısını görmüştü. Ancak birçok altcoin biriminin geçtiğimiz ay ve bu ay içerisinde önemli ataklar yapmasıyla birlikte bu durum iyice azalmış durumda. Özellikle Binance Coin (BNB) ve Etherum’da yaşanan inanılmaz artışlar bu durumu tetikleyen unsurların başında geliyor.


Bitcoin’deki Bu Durum Değerini Nasıl Etkiler?

Bitcoin piyasa hakimiyeti

Kripto para liderinin piyasa hakimiyeti 1.123 trilyon dolar ile son 2 yılın en düşük seviyelerinde devam ediyor. Yatırımcıların aklında ise bu durumun Bitcoin değerine doğrudan etki yapıp yapmayacağı sorusu dolanmakta. Uzmanlara göre bu durum birim değerinin doğrudan etkileyen bir kriter olarak gösterilemez. Ancak altcoinlerde yaşanan artış devam ettiği sürece yatırımcılar BTC’den uzaklaşabileceği için değerinde de kayıplar yaşanabilir. Bu yüzden ilerleyen günlerde dikkatli olmanız yararınıza olacaktır.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir