Yatırımcılar Kazandıkça Bitcoin Kaybediyor

Yatırımcılar Kazandıkça Bitcoin Kaybediyor

ABONE OL
28 Mart 2021 17:27
Yatırımcılar Kazandıkça Bitcoin Kaybediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatırımcılar Kazandıkça Bitcoin Kaybediyor

Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon dolar olarak güncellendiğinden beri, yatırımcılar boğa koşusunda kâr etme peşinde. Bitcoin sert bir düşüş yaşadıktan sonra gücünü geri kazanmaya çalışırken, piyasa değeri de 1 trilyonun altına geriliyor.


 

Yeni yılın ilk 3 ayında rekor yükselişle şuana kadar ki en yüksek değerine ulaşan bitcoin, geçen haftalarda yaşadığı %12’lik düşüşle sarsılmıştı. Daha sonrasında bitcoinin diğer kalesi olan toplam hacmi tam 140 milyar dolarlık bir düşüş yaşayarak 980 milyar dolar seviyelerine geriledi.

 Bitcoin bu hafta içerisinde analizcileri de yanılttı. Öyle ki kripto para boğası Willy Woo, tekrar kilometre taşının altına düşmeyeceğini belirtmişti. Bu düşüşün sebebi olarak firmaların ve perakendecilerin rekor sonrası çekilmesi öne sürüldü. Ünlü analizci Josh Rager da konuyla alakalı yorumda bulundu.

 

Geçmişte aksini belirtmiş olsalar da firmalar ve yatırımcıların kar etmeye devam edeceklerini söyleyen Rager, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’u işaret ederek;

 

“ Sayın Saylor, sonunda kar almayacakmış gibi davranmaya çalışmayın, çünkü o gezegendeki diğer tüm fonlarla birlikte satın alacak. Sonra satıp, daha düşük geri satın alacaklar. ” ifadelerini kullandı.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.