Bitcoine yüksekten yatırım yapanlar hala zararlarını kapatamadılar

Bitcoine yüksekten yatırım yapanlar hala zararlarını kapatamadılar

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoine yüksekten yatırım yapanlar hala zararlarını kapatamadılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin yatırımları zaman zaman pek çok yeni yatırımcı tarafından iştah kabartıcı olarak değerlendirilebiliyor. Ancak işin iç yüzüne bakıldığı zaman kripto para birimlerinde hızlı bir düşüş yaşanabiliyor. Kripto para piyasasının yüksek kazançlı olmasının yanı sıra aslında oldukça riskli de olabileceği belirtildi. Bitcoin piyasasına bakıldığı zaman bir ay öncesine bakıldığı zaman yüzde 10 oranında yükseldiği belirtildi. Ancak bu durum risk barındırmadığı ve kayıplara neden olmadığı anlamına gelmiyor.


Bitcoin bugün yaşanan bir düşüş sonrasında yatırımcılara büyük kayıplar olarak geri döndü. Kripto para piyasası bugün 52.000 doların altına kadar düştü. Yaşanan bu ani düşüş yatırımcılara büyük endişeler yaşatmaya devam ediyor.

Kayıpları Toparlamak 3 4 Yıl Sürebiliyor!

5 4

Bitcoin piyasasında meydana gelen ani düşüşlere rağmen bir değerlendirme yapılacak olursa son bir yıllık süreç içerisinde yüzde 779 oranında ivme kazandığı belirlendi. Son bir aylık dönemde ise bu yükseliş yüzde 10 olarak ifade ediliyor. Bugün yaşanan ani düşüş oranının yüzde 11 olduğu belirlendi. Ancak yatırımcıların yaşadıkları riskler pek çok yeni yatırımcı tarafından henüz bilinmiyor.Bir dönem kripto para piyasasının yüksek olduğu dönemlerde sisteme giriş yapanların düşüşle birlikte yaşanan kayıpları telafi etme süreleri 3 4 yıl olarak belirlendi. Aslında sanıldığı gibi toz pembe bir kazanç tablosunun olmadığı, yaşanan kayıpların telafisinin oldukça zor olduğu belirlendi. Uzmanlar yeni yatırımcı olacaklara bu süreçte uyarılarda bulunuyorlar. Yatırım sürecinin sanıldığı gibi hızlı ve kazançlı olmadığı bir kez daha dile getirildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir