Bitcoin’e Hindistan Darbesi Vuruldu!

Bitcoin’e Hindistan Darbesi Vuruldu!

ABONE OL
15 Mart 2021 22:12
Bitcoin’e Hindistan Darbesi Vuruldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para birimi Bitcoin’e devletler tarafından darbeler vurulmaya devam ediyor. Bitcoin’e Hindistan darbesi vuruldu. 


Kripto para Bitcoin bilindiği üzere Cumartesi gecesi 61.481 dolarla yeni bir tarihi zirveyi test etmişti. Bitcoin’de Hindistan’ın kripto paraları yasaklanmaya dair bir girişimde bulunduğuna dair haberlerin ortaya çıkmasının ardından Bitcoin’de sert bir düşüş yaşandı. 

Haber ajansı Reuters’ın hükümet kaynaklarına dayandırdığı habere göre Hindistan’da hazırlanan yasa teklifiyle kripto para birimleri ile işlem yapanlar, para birimini bulunduranlar, madenciliğini yapanlar, yeni bir para birimi oluşturanlar ve kripto varlıklarını transfer edenler hakkında cezai işlemler uygulanacak. 

Hindistan bilindiği üzere 1.4 milyar nüfusa sahip ve dünyanın en büyük 5. ekonomisi konumunda. Dolayısıyla Hindistan’ın kripto para birimlerine atacağı söylenen böyle bir adım kripto para piyasalarına önemli bir etkide bulunuyor. Bitcoin bu dedikoduların ardından son 24 saat içerisinde yüzde 8.5 gerileyerek 55.611 dolara kadar geriledi. Bir diğer kripto para birimi olan Ethereum ise yüzde 7’lik bir değer kaybıyla 1.764 dolara kadar geriledi. Popüler kripto para birimlerinden olan Binance Coin yüzde 7.2 değer kaybederken son günlerin popüler kripto para birimlerinden olan Dogecoin ise yüzde 8.4 değer kaybı yaşadı. 

Kripto para piyasa değeri bakımından ilk 100’de bulunan kripto paraların 89’unda dolar anlamında yüzde 1.2 ila yüzde 14.5 arasında değer kayıpları yaşandı. En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.