Bitcoin’de Düşüş Durmuyor

Bitcoin’de Düşüş Durmuyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin’de Düşüş Durmuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para dünyasının amiral konumunda bulunan Bitcoin, geçen hafta başladığı düşüş sürecine bu hafta da devam ediyor. 51 bin dolar destek seviyesini kıran ve 50 bin dolar altına inen Bitcoin, piyasa hacmi olarak da gerilemeye devam ediyor. Uzmanlar bu durumun fiyat düzeltmesi ile alakalı olduğunu veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki vergi yasası değişiklikleri için düşünülen planlamaların büyük satışlara neden olduğunu ifade ediyor.


Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından kongreye yeni vergi planlaması ile alakalı bir teklif sunulma söylentisi yatırımcıları endişelendiriyor. Eğer bu gerçek olursa yatırımcılar iki kat daha fazla vergi ödeyecek.

78

Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor

2 haftadan bu yana Bitcoin’de düşüş devam ediyor. Son 24 saat içerisinde dalgalı bir şekilde hareketlenmeleri ne devam eden bitkoin 49 bin dolar ile 51 bin dolar arasında oldukça oynak bir fiyat aralığına sahip. Haftalık bazda incelendiğinde Bitcoin kaybı yaklaşık %15 seviyesinde. Bitcoin toplam piyasa hacmi 10 milyar dolardan fazla değer kaybederek, 930 milyar dolar seviyesine kadar geriledi.Diğer taraftan Bitcoin ile birlikte Ethereum ve Binance Coin’de de düşüş devam ediyor. Ethereum son 24 saatlik süreçte %5,23 Binance Coin ise son 24 saat içerisinde %6.68 gerileme yaşadı. Son 24 saat boyunca en çok şeye sahip hacmine sahip ilk 100 kripto paradan 89’u değer kaybetti.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.