Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

ABONE OL
11 Ocak 2021 15:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin’de 3 sene önceki çöküşü hatırlatan sert satış


Bitcoin’de son dönemde görülen hızlı yükselişin ardından dokuz ayın en sert satışı geldi. Popüler kripto paranın fiyatı 32 bin dolara kadar çekildi.

Bitcoin’de Mart ayından bu yana yaşanan en sert iki günlük düşüş popüler kripto paradaki rallinin yakında hız kesebileceği endişelerine neden oldu.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin Pazar ve Pazartesi boyunca yüzde 21 düşerek 32 bin 389 dolara kadar geriledi. Böylece pandeminin geçen yıl küresel piyasalarda çalkantıya neden olmasından bu yana en sert iki günlük düşüş kaydedilmiş oldu.Bitcoin 8 Ocak’ta 42 bin dolara yaklaşmıştı.

Singapore’da kripto para Borsası Luno’nun iş geliştirme biriminin yöneticisi Vijay Ayyar, “Bunun daha geniş ölçekli bir düzeltmenin başlangıcı olup olmadığı belirlenmeli. Ancak şimdi bu parabolün kırıldığını gördük. Bu nedenle durum bu olabilir.” dedi.

Fiyatın geçen yıl dörde katlamış olması, hemen ardından çöküş gelen kripto parada 2017 yılında yaşanan çılgınlığı anımsatıyor.

Guggenheim Investments CIO’su Scott Minerd, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Masadan biraz para çekme zamanı. Bitcoin’in parabolik yükselişi kısa vadede sürdürülemez.” dedi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.