Bitcoin’de 23 Mart Gün Kapanış Yorumu ve Önemli Destek Seviyeleri

Bitcoin’de 23 Mart Gün Kapanış Yorumu ve Önemli Destek Seviyeleri

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin’de 23 Mart Gün Kapanış Yorumu ve Önemli Destek Seviyeleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin uzun bir aranın ardından ilk kez 20 günlük ortalamasının altında bir gün kapanışı yaptı. Aşağıdaki günlük fiyat tablosundan da görüldüğü üzere bir simetrik üçgen formasyonu oluşmuştu Bitcoin’de. Bu simetrik üçgen aşağı yönlü kırıldı. Simetrik üçgenlerde breakout noktalarından itibaren üçgenin yüksekliği kadar bir yükseliş ya da düşüş beklenir. Simetrik üçgenin hedefi bize 46.750$ seviyelerine kadar işaret ediyor.


btcson

Simetrik üçgen her ne kadar 46.750$ seviyesini işaret etse de önümüzdeki en kuvvetli destek seviyeleri 52.000 ve 50.000 seviyeleri olacaktır. 50.000 hem psikolojik bir destek hem de 50 günlük fiyat ortalamasının geçtiği bölgeye denk gelmektedir. Tüm bu nedenler desteğin kuvvetini arttırıyor.

50.000 seviyeleri boğalar için bir alım fırsatı oluşturacaktır. Buralardan alacağımız tepkiye göre Bitcoin’deki bir sonraki durağımızı tahmin etmeye çalışacağız. Hacimli bir şekilde kendimizi tekrar 55.000 seviyelerinin üzerine atarsak kısa vadede düzeltme hareketinin sonlarına geldik diyebiliriz. Eğer 50 günlük fiyat ortalamasının altında gün kapanışı yapar ise Bitcoin, düzeltme daha da derinleşip daha aşağıdaki destek seviyelerini denemek isteyecektir.Bitcoin son düzeltme hareketlerinin hiçbirinde ana trend desteğine kadar inmedi. Hep dipleri yükselterek ilerledi. Fiyatın 53.000-54.000 seviyelerinden yukarı yönlü dönmesi halinde olumlu bir piyasaya uyanır bu duruma şaşırmayız elbette. Amerika’da dağıtılacak olan 1.9 Trilyon$ teşvik paketi ve uzayan pandemi, Bitcoin’e yarayacaktır. Bitcoin’de yükselişin devam etmesi için 58.350 ve 60.000 direnç seviyelerini aşmamız gerektiğini de unutmayalım.

bearbull


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.