Bitcoin Yükselişte

Bitcoin Yükselişte

Bitcoin salı günü rekor kırıp yükselişe devam ederek 64 bin dolar seviyelerini geçti.

ABONE OL
14 Nisan 2021 10:43
Bitcoin Yükselişte
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin salı günü rekor kırıp yükselişe devam ederek 64 bin dolar seviyelerini geçti.


Bitcoin, salı günü 63 bin dolar seviyesini aşarak rekor kırdıktan sonra çarşamba günü yüzde 1,73 artışla 64 bin doları da geçerek rekorunu yeniledi.

Bitcoin, geçen hafta güçlü bir artış ile 61 bin 208 dolar seviyesini test ettikten sonra 58 bin dolar civarına kadar geri çekilmişti. Pazartesi günü geçen haftaki rekorunu aşarak 61 bin 229 dolar seviyesine gelen Bitcoin, salı günü bir önceki zirvesi olan 61 bin 669 doları da geçti.

Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi hafta başından bugüne kadar neredeyse yüzde 15 artış kaydederken Ethereum hafta başından bu yana yüzde 10’dan fazla artışla 2 bin 377 seviyesinde zirveyi gördü.Litecoin ise dünden beri yüzde 15’ten fazla artışla 281 dolar civarında bulunurken, Ripple’ın çıkarmış olduğu XRP iki günde neredeyse yüzde 40 artışla 1,91 dolar seviyesine ulaştı.
Kripto para piyasalarındaki bu artışta Coinbase’in halka arzı önemli bir etkenken, ABD’de beklenilenden yüksek gelen enflasyon verisi de ralliyi destekledi.

Kripto para Borsası Coinbase’in 100 milyar dolar değerlemeyle bugün halka arz edilmesi bekleniliyor. Bu rakam New York Borsası ve Nasdaq’ın değerlerinin toplamından daha fazla etmekte.

bitcoin

Eğer her şey planlandığı gibi giderse ve Coinbase çarşamba günü Nasdaq’ta doğrudan halka açılırsa, Coinbase ABD’deki en büyük kripto para borsası haline gelecek. Bloomberg’in beklentilerine göre, şirketin kurucuları Brian Armstrong ve Fred Ehrsam, 15 ve 2 milyar dolarlık hisselere sahip olacak.

ABD’de Mart ayı enflasyon verileri Başkan Joe Biden’ın destek paketinin enflasyonist etkilerini gözler önüne sunarken, ülkede Mart ayında enflasyon aylık olarak yüzde 0,6 yükseliş gösterdi.

Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin Mart ayı için tahmini, ABD’de tüketici fiyatlarının aylık bazda yüzde 0,5 yükselmesi yönündeydi. Yıllık bazda enflasyon Mart ayında yüzde 2,6 olurken, bu veriye ilişkin beklenti yüzde 2,5 seviyesinde bulunuyordu. Mart ayında yıllık enflasyonda Ağustos 2018’den bugüne en yüksek seviyeye işaret etti.

Yüksek gelen enflasyon verisiyle beraber düşen dolar ve zayıflayan 10 yıllık ABD Hazine tahvil faizi, emtia fiyatlarının destek bulmasını sağlarken kripto para piyasalarındaki artışı da destekledi.

ekoayrinti.com

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.