Bitcoin ve Yeni Bir Düzeltme Hareketi

Bitcoin ve Yeni Bir Düzeltme Hareketi

Geçtiğimiz haftalarda ciddi gerileme yaşayan Bitcoin 47.000 seviyesine dokunarak, gelen olumlu haberlerden sonra yeniden kendini 54.000 bandının üzerine attı.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin ve Yeni Bir Düzeltme Hareketi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz haftalarda ciddi gerileme yaşayan Bitcoin 47.000 seviyesine dokunarak, gelen olumlu haberlerden sonra yeniden kendini 54.000 bandının üzerine attı.


Hacimsiz Yükseliş Risk Doğurabilir

Gün içerisinde 56.500 ile 58.448 seviyeleri arasından gidip gelen Bitcoin 57.000 seviyesinin üzerinde tutunmak için sarf ediyor. Ancak 58.000/60.000 bandı ciddi satıcı riski taşıdığı için yukarı yönlü testlerin uzun sürmesi fiyatların yeniden aşağı yönlü seyretmesine sebep olabilir. Bitcoin’in 58.000 bandını uzun süre kıramaması 51.000/52.000 seviyelerine kadar en iyi ihtimalle bir çekilmeye sebep olacaktır. Uzun süredir yükseliş trendinde olan fiyatların bu hareketle birlikte resmi olarak boğayı başlatması de mümkün olabilir.

BTC USDT Analiz

Haftalık kapanışların 60.000 seviyesine ulaşması durumunda ciddi bir yükseliş trendine girildiğinden söz edilebilir. İyi senaryoda haftalık kapanışların 60.000 direnici aşması kademeli olarak fiyatın 66.500’e kadar ulaşması mümkün buranın aşılması durumunda Bitcoin için yeni bir döneme girildiğinden söz edilebilir.Bitcoin’in şu an yaşadığı yükselişte ciddi bir hacim yakalayamaması yükselişin uzun sürmemesine sebep olabilir. Özellikle alt coin pozisyonlarınızı bu belirsizlikte iyi değerlendirmeniz ve mutlaka stop loss ile ilerlemeniz faydanıza olacaktır.

Dikkatli Olmakta Fayda Var

Özet olarak bu hafta içerisinde Bitcoin’in 58.000 bandını aşarak 60.000 psikolojik direncini de aşarak yükselişini devam ettirmesi mümkün fakat bunun karşısındaki en büyük engelin 58.000/60.000 seviyelerinde gelecek güçlü satış tepkisi olacağını bilmeniz gerekiyor. Yükseliş yeterli hacmi yakalayabilirse elbette bunun absorve edilebilmesi mümkün fakat mevcut durumda yetersiz hacimle birlikte bir yükseliş söz konusu bir miktar nakitte kalarak alım fırsatlarını değerlendirmenin ve temkinli seviyeler üzerinden kademeli alış pozisyonları açmanın yararlı olacağı söylenebilir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir