Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Yaşanan Önemli Gelişmeler & Haber Özeti

Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Yaşanan Önemli Gelişmeler & Haber Özeti

ABONE OL
22 Mart 2021 12:52
Bitcoin ve Kripto Paralarda Bu Hafta Yaşanan Önemli Gelişmeler & Haber Özeti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto paralarda bu hafta en dikkat çeken coin şüphesiz $ALICE oldu. Açılış fiyatı olan 0.1$ seviyelerinden sonra Binance’de listelendi ve kısa süre içerisinde 60$ seviyelerine kadar yükseldi.


BSC (Binance Smart Chain) üzerinde çalışan PancakeSwap ve Cream Finance DNS Hacking yaşadı ve website, başka bir URL’e, kullanıcıları cüzdan şifrelerini yazabileceği bir alana yönlendirdi. Binance’ın CEO’su CZ ve PancakeSwap resmi Twitter adresi kullanıcıları anında bilgilendirdi ve problem çözüldü.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.” açıklaması ile kripto paralara yeşil ışık yaktı.

Binance, BNB staking yıllık faiz oranını %16.49 seviyesine çıkardı.Dünya’nın en büyük kripto yatırım fonu olan Grayscale, fonları arasına $BAT, $LINK, $LPT ve $FIL’i ekledi. Bunu açıkladığı an coinler yukarı doğru fiyatlanma yaşadı.

Dünya devi VISA, Bitcoin cüzdanlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

FTX borsası, kripto kartını tanıttı. FTX borsası ile doğrudan bağlantılı olan $FTT coin önümüzdeki haftalardaki önemini arttırdı.

Bank of New York Mellon, Fireblocks’a yatırım yaptı.

Crypto.Com, VISA ile ortaklık açıkladı ve ardından kendi coini olan $CRO yukarı yönde fiyatlanma yaşadı.

Coinbase Borsası, sahte hacim yaratıldığı iddasıyla CTFC’ye 6.5 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti. Eş zamanlı olarak da halka arz tarihini ileri bir tarihe erteledi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.