Bitcoin İle Tesla Almak Hata Olabilir

Bitcoin İle Tesla Almak Hata Olabilir

ABONE OL
28 Mart 2021 10:24
Bitcoin İle Tesla Almak Hata Olabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tesla şirketinin sahibi Elon Musk, artık bitcoin ile Tesla alınabileceğini duyurmuştu. Duyurmasıyla birlikte bitcoine büyük bir yığılma oluştu. Öyle ki; sosyal medya, al emri verilmiş bitcoin ScreenShot’larıyla dolup taştı. Bununla birlikte bitcoinde büyük bir dalgalanma yaşandı, ancak bitcoin ile Tesla almaya hevesli yatırımcılar ileride büyük pişmanlıklar yaşayabilir.


Her ne kadar kulağa Tesla gibi bir arabayı sanal para ile almak bilim kurgu gelse de bu bir gerçek. Ayrıca bu olay bize 2010 senesinde yaşanan bir ticareti hatırlatıyor. Tarihler 22 Mayıs 2010’u gösterdiğinde; Laszlo Hanyecz, BitcoinTalk forumunda 10,000 bitcoin karşılığında iki pizza aldığını duyurmuştu.

Bu olay bitcoin ile yapılmış ilk ticaret olarak tarihe geçti. O güne bakıldığında gerçekten önemli bir gelişmeydi çünkü kripto paralar daha bilinmiyor, hatta kuruş değeri bulunmuyordu.

tesla28 Mart 2020’ye yani günümüze dönersek 10,000 bitcoin yaklaşık yarım milyar dolar ediyor. Yani o gün alınan pizzalar, tüm insanlık tarihinin en pahalı pizzalarıydı. Şimdi de uzmanlar bitcoin ile Tesla almanın aptallık olduğunu söylüyorlar. Kripto para boğası olarak da bilinen Max Keiser, ilerde insanların bir Tesla’ya nasıl bu kadar para ödediklerini düşünüp üzüleceğini söylüyor.

Aslında bu düşüncenin oldukça mantıklı tarafları mevcut. Çünkü Tesla ya da herhangi bir marka araba yola çıktığı anda değerini kaybedecek. Yıllar sonra değeri giderek düşecek, kullandıkça ucuzlayacak. Fakat bitcoinin değeri günden güne artmaya devam ediyor.

ekoayrinti.com

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.