Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Son günlerde gelen olumlu haberler sonrasında Bitcoin fiyatları bugün 57.300 seviyesini aşmayı başardı. Dominance’nin %50’nin altında kalması alt coinleri nasıl etkileyecek?

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde gelen olumlu haberler sonrasında Bitcoin fiyatları bugün 57.300 seviyesini aşmayı başardı. Dominance’nin %50’nin altında kalması alt coinleri nasıl etkileyecek?


Bitcoin Fiyatı Toparlanıyor

Bitcoin fiyatları Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesiyle birlikte 14 Nisan’da 65.000 sınırına dayanmıştı. Sonrasında gelen yüklü miktardaki satışlar fiyatı 47.000 dolar seviyelerine kadar düşürdü. Dün MicroStrategy’nin yaptığı açıklama ve diğer haberler fiyatların toparlanmasına katkıda bulundu.

bitcoin btc hizla yukseliyor

Bugün işlem hacmi 51 Milyar doları da aştı. Yatırımcılar fiyatların 53.000 direncinde uzun süre oyalanması sebebiyle yeniden 47.000 dolar seviyelerinin görülebileceğini düşünüyordu. Ancak kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e güvendikleri yönünde yaptıkları açıklamalar yatırımcılara moral oldu. Yakın zamanda Elon Musk’da kişisel Bitcoin yatırımlarını tutmaya devam ettiğini hali hazırda 2 Milyar dolardan fazla kripto varlığa şirket olarak sahip olduklarını açıklamıştı.Yükseliş Devam Edebilir

Ana direnç seviyesi olan 52.500 seviyesinin çok geride bırakılması ve 57.000 direncini zorlanıyor olması hafta sonu olumsuz haberlerin gelmemesi halinde Bitcoin için iyi bir fiyatlamaya işaret ediyor olabilir. Yükseliş trendini koruyabilmesi için Bitcoin’in 56.500 seviyelerinden ani düşüşler yaşamaması gerekiyor. RSI’ın da makul seviyelerde olması fiyatlarda yükselişe işaret eden diğer bir kriter olarak alınabilir.

Bir yanda yıl sonu için 100.000 dolar üzerini bekleyen analistler diğer yandan ayı piyasaları için gerekli şartların oluştuğunu düşünenler derken son fiyat hareketleriyle birlikte hiçbir şeyin 2017 boğa koşusuna benzemediği konusunda herkes hemfikir durumda. Dominance’nin %47 seviyelerinde kalması ve olumlu havanın devam etmesi alt coinleri olumlu şekilde etkileyecektir.

Kurumsal şirketlerin yaklaşık 1.5 Milyon Bitcoin’i elinde tutması ve uzun vadeli yatırım odaklı duruşları fiyatların en büyük destekleyicisi oluyor. Bireysel yatırımcılar DeFi ile yaklaşık 66 Milyar dolar varlığı kilitlemiş durumda bu rakam geçen yıla göre 66 kat artmış durumdadır.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir