Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Altına Düştü

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Altına Düştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son aylarda muazzam bir şekilde artış gösteren Bitcoin, kırılma seviyesinin altına düşerek 50.000 dolar aşağısına geriledi.


Kripto para evreninde yer alan bazı uzmanlara göre; Bitcoin fiyat düşüşünün nedeni Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden tarafından önerilen sermaye kazançları vergi artışı 51 bin dolar direnç noktasının altına düşen Bitcoin, 48 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. 14 Nisan’da tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, 7 Mart 2021 tarihinden beri ilk kez 50 bin dolar altına geriledi. Bitcoin piyasası ile alakalı son dakika gelişmeleri haberimizde…

Bitcoin, 14 Nisan’dan Bu Yana %33 Geriledi

Piyasaya girmiş olan yeni sermayelerin sayısının çok olması, ve asparagas haberlerin piyasada dolaşması bazı yatırımcıların gergin olmasına ve kısa vadede büyük zararlara yol açıyor. 14 Nisan’da 64 bin dolar direncini kırarak tarihinin en yüksek rakamına ulaşan Bitcoin o tarihten bu yana %33 oranında bir kayıp yaşadı.

bitcoin logoBitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyat düşüşü için en önemli etkenin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sermaye kazancı vergisinde artış yapılması ve bunun yarattığı endişe ortamı bu durum ile ilgili bir vergilendirme durumu nedeniyle kripto piyasalardaki günlük tüccarlar, bu durumdan oldukça fazla etkileniyor. Bazı uzmanlara göre Biden tarafından açıklanan vergi stratejisi piyasadan 170 milyon dolar silmiş olabilir fakat uzun vadede Bitcoin için faydalı olacak.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.