Bitcoin Düşüş Trendinden Çıkamıyor! Bitcoin Dominance’nin %50’nin Altına Düşmesi Nasıl Yorumlanır?

Bitcoin Düşüş Trendinden Çıkamıyor! Bitcoin Dominance’nin %50’nin Altına Düşmesi Nasıl Yorumlanır?

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Bitcoin Düşüş Trendinden Çıkamıyor! Bitcoin Dominance’nin %50’nin Altına Düşmesi Nasıl Yorumlanır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bitcoin hareketleri yatırımcı tarafından büyük bir dikkatle izleniyor. Bitcoin düşük zaman dilimlerinde yanlamasına doğru hareketini sürdürüyor. Ancak Bitcoin şu anda temel desteğin üzerine tutunmuş görünüyor. BTC haftalık ve aylık grafikler incelendi ve sırayla yüzde 16.8 ve yüzde 2.4 düşüş yaşandı. Bununla birlikte 49.807,17 dolardan işlem görmeye başladı. Bitcoin piyasa değeri ise 938 milyar seviyesine geldi.


Dünyanın gözü kripto para birimlerinde. Analistlerden Bitcoin analizleri gelmeye devam ediyor. Trader Byzantine General zincir üzerinde bulunan veriler ile ilgili açıklamada bulundu. Destek noktasının 47.000 olarak olabileceğini açıklık getirdi. Grafikler üzerinde de Bitcoin balinalarının 48.507 dolardan büyük miktarda BTC ile 4 ana destek kümesi oluşturulduğu belirtildi. 47.646 dolar 46.532 dolar ve 45.507 dolar kümesi üzerinde duruluyor.

bitcoin nedir nasil alinir bitcoin ne demek 13867166 1326 amp

BTC Analizleri Kafa Karıştırdı

BTC analizleri analistler tarafından farklı farklı yapılıyor ve Whalemap tarafından belirtilen 55.000 dolar civarındaki fiyat bölgesinin büyük bir direnç olduğu ve balina girişi olan alan haline geldiği belirtildi. Büyük bir grafik oluşturulduğunda Bitcoin 200 günlük üstel hareketli ortalama açısından en önemli destek olacak. Bu ölçümler Byzantine General’e göre BTC’nin tekrar gelebileceği rakam 40 bin dolar civarı olduğunu gösterirken 47.000 dolar destek noktası olduğu balina kabarcıkları da dahil pek çok biri de bunu doğrular nitelikte. Bu nedenle gerçekçi bir yorum da bulunmak gerekirse 40 bin dolar düşme ihtimali yüksek görünüyor. Bitcoin dominance fiyat performans etkisi devam ediyor. CoinShars baş sorumlusu tarafından gerçekleştirilen iddialarda olduğu gibi metrik % 37 oldu. Ancak 2018 itibari ile ilk defa 50’nin altına düşen BTC’nin dominansı bir miktar düzelmek eğilimi gösterse de yüzde 50’nin üzerinde uzun süre kalamayabilir. Yeni yatırım yapacaklar BTC dominance üzerindeki etkisi büyük. Yeni yatırımcılar Bitcoin piyasasına yön veriyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir